українська російська англійська
В Україні рекомендації МОП з удосконалення практики колективних переговорів вже впроваджуються
21.11.2012 | 09:56
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

20 листопада у Києві відбулося засідання тристороннього круглого столу на тему „Удосконалення колективних переговорів: подальші кроки”. У заході, організованому Проектом Міжнародної організації праціУдосконалення колективних переговорів і дотримання трудового законодавства в Україні” за підтримки Міністерства соціальної політики та соціальних партнерів, взяли участь також представники Міжнародного бюро праці, Посольства Канади в Україні, Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, організацій роботодавців та працівників ЗМІ.

Вітаючи присутніх з початком роботи, заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату, Голова Спостережної ради Проекту В’ячеслав Коломієць наголосив на важливості проведених в рамках Проекту досліджень та опрацьованих рекомендацій для удосконалення існуючої практики колективних переговорів в Україні. Від імені Уряду він висловив вдячність Міжнародній організації праці та Уряду Канади за підтримку та допомогу, що надається Україні в цій сфері.

В’ячеслав Коломієць поінформував, що частину рекомендацій вже впроваджено. Зокрема, внесені зміни у Закон України «Про колективні договори і угоди», які набрали чинності 7 листопада цього року. Змінами до Закону чітко визначені сторони колективних переговорів у прямому їх взаємозв’язку із Законом «Про соціальний діалог в Україні», передбачена можливість ведення колективних переговорів на дво- або тристоронній основі.

Уряд і організації роботодавців, які до цього часу у колективних переговорах спільно представляли одну сторону – сторону власників, відтепер є окремими автономними сторонами.

„У даний час Міністерство розпочало роботу щодо приведення нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. Також хочу зазначити, що напрацьовані у ході реалізації Проекту МОП рекомендації стосовно оптимізації змісту положень і підвищення дієвості колективних угод Міністерством були взяті за основу під час тристоронніх консультацій, які проводились впродовж травня-червня цього року щодо проекту Генеральної угоди на новий строк”, - сказав заступник Міністра.

Водночас, як зауважив В’ячеслав Коломієць, у ході колективних переговорів з укладення Генеральної угоди, які офіційно розпочалися 1 жовтня і наразі наближуються до завершення, домовленості сторін щодо основних принципів формування робочого проекту цього документа не вдалося реалізувати у повному обсязі.

На переконання Мінсоцполітики, все це засвідчує необхідність підвищення рівня знань представників усіх сторін соціального діалогу щодо ролі та змісту колективних договорів і угод, а також необхідність подальшого розвитку усіх можливих форм соціального діалогу.

„Нагадаю, що 1 червня 2012 року був укладений перший Соціальний пакт в УкраїніНаціональна тристороння угода про зайнятість та робочі місця. Сподіваємося, що така форма співпраці сторін соціального діалогу як укладення соціальних пактів із стратегічних питань набуде подальшого розвитку і буде одним із механізмів, який допоможе соціальним партнерам докорінно змінити практику ведення колективних переговорів, розвантажити зміст колективних угод усіх рівнів, визначаючи в них умови праці та зайнятості, як це передбачено відповідними конвенціями МОП”, - наголосив В’ячеслав Коломієць.

 

версія для друку