українська російська англійська
Микола Азаров: За своєчасну виплату зарплати персонально відповідають керівники міст
21.11.2012 | 11:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Саме керівники міст персонально відповідають за своєчасну виплату зарплати. В разі ж, коли вони зіткнулися з проблемою браку грошей на ці цілі, то у встановленому законом порядку можуть звернутися за допомогою до держави, а не займатися політиканством. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України.

Глава Уряду обурений спекуляціями на тему виплат заробітної платні в ряді міст, які роздмухуються останнім часом у мас-медіа.

«Останніми днями в ЗМІ почали з’являтися сюжети, в яких показуються мітинги, організовані, як правило, в містах, які очолюють представники опозиції. На цих мітингах, за участю керівників цих міст, звучить вимога виплатити заборгованість із заробітної плати», - зазначив Микола Азаров.

Він підкреслив, що саме керівники міст, обрані населенням, персонально відповідають за вирішення всіх проблем життєдіяльності міста, у тому числі за своєчасну виплату заробітної плати. «Саме керівники міст повинні дбати про те, щоб створювались стимули для підприємницької діяльності, розвивався бізнес, працювали підприємства і щоб наповнювався бюджет. Вони персонально відповідають за зростання доходів бюджету і за цільове, законне витрачання його коштів», - додав Прем’єр-міністр.

Врешті-решт, підкреслив Глава Уряду, якщо такі керівники не здатні керувати так, щоб бюджет виконувався, якщо є дефіцит коштів, то вони завжди можуть звернутися по допомогу до обласної або центральної влади. «Для цього є відповідний порядок, затверджений законодавством. І є цивілізована етика відносин. Якщо ти просиш грошей, то зроби це принаймні по-людськи», - наголосив Микола Азаров. При цьому він пояснив, що згідно з порядком керівники міст можуть звернутися з кваліфіковано обґрунтованим письмовим поданням щодо виділення додаткових коштів у зв’язку з певними обставинами. «Але аж ніяк не агресивно вимагати чогось з мітингових трибун та з екранів телевізорів», - додав Прем’єр-міністр.

Він запевнив, що, незважаючи на політизацію проблеми, Уряд вирішить проблеми тих регіонів, бо йдеться про потреби людей, а не неспроможних політиків.

При цьому Микола Азаров закликав політиків і місцевих чиновників припинити демагогію і мітинговщину: «Припиніть підбурювати людей, займайтеся своїми справами».

 

 

версія для друку