українська російська англійська
Микола Азаров: Уся наша медицина має вийти на новітній, європейський рівень
21.11.2012 | 11:44
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Для того, аби закріпити тенденцію зростання населення України, необхідно забезпечити доступність медицини, вивести її на новітній, європейський рівень. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 21 листопада 2012 року.

За його словами, розвиток системи охорони здоров'я є одним із головних факторів, поруч з підвищенням соціальних стандартів в країні, які сприяють демографічному зростанню.

«Сьогодні Уряд ставить завдання: вся наша медицина має вийти на новітній, європейський рівень, а за пріоритетними напрямкамиі випереджати його, - зазначив Микола Азаров. - І головне – бути доступною для кожного громадянина».

При цьому Прем’єр-міністр зазначив, що підвищення соціальних стандартів відповідно до ініціатив Президента України – відомий пріоритет діяльності нинішнього Уряду. 

Зокрема, першочергову увагу приділено комплексу заходів, які зменшують смертність в Україні. Наприклад, в країні відкрито вже шість перинатальних центрів. До кінця року з’являться ще три.

«У 2013 році ми завершимо будівництво системи перинатальних центрів в цілому, які забезпечать нам захист материнства і дитинства по всій країні, - підкреслив Микола Азаров. - І це історичне завдання, й історична віха, чого не було в нашій країні за всі 20 років. Так? Це безпрецедентні дії влади».

Прем’єр-міністр зазначив, що Урядом вживаються заходи для поліпшення медичного обслуговування громадян. Зокрема, на якісно інший рівень вийшла провідна кардіологічна клініка - Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова. Зводиться новий корпус дитячої лікарні Охматдит. Більше того - з’явився інтерес міжнародних страхових компаній, які готові укладати угоди на лікування в українських клініках пацієнтів з усього світу, що свідчить про високу якість медичних послуг. А значить - і поліпшення якості надання медичної допомоги в Україні загалом.

При цьому Микола Азаров наголосив, що «в першу чергу належне лікування має надаватися громадянам України».

«Наші провідні клініки можуть і повинні увійти до світової мережі страхової медицини вищого рівня», - зазначив Глава Уряду. При цьому він додав, що зароблені кошти підуть, зокрема, на дослідження та розвиток.

Окрім цього, Прем’єр-міністр висловив сподівання, що використання вітчизняного медичного обладнання дасть змогу значно здешевити собівартість проведення складних хірургічних втручань.

 

 

версія для друку