українська російська англійська
Микола Азаров доручив підготувати до підписання Угоду про ЗВТ між Україною та В'єтнамом
21.11.2012 | 12:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив Голові Антимонопольного комітету Василю Цушку, який очолює українську частину Міжурядової українсько-в’єтнамської двосторонньої комісії, підготувати до підписання Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та В’єтнамом, у зв’язку з активізацією торговельно-економічного співробітництва. Відповідне доручення Глава Уряду дав під час засідання Кабінету Міністрів 21 листопада.

Микола Азаров нагадав, що минулого тижня здійснив офіційний візит до Соціалістичної Республіки В’єтнам, де провів переговори з керівництвом країни, взяв участь у бізнес-форумі та досяг домовленостей про активізацію співробітництва за різними напрямками. У рамках візиту було вже підписано низку угод.

За словами Прем’єр-міністра, В’єтнам як країна, що динамічно розвивається, швидко змінюється, виходить у регіональні лідери, є надійним партнером України.

Микола Азаров відзначив перспективність та зацікавленість сторін співпрацювати у таких сферах, як авіаційного транспорту, військово-технічній, гідроенергетики, агропромислового комплексу.

Зокрема, Прем’єр-міністр наголосив, що співпраця в авіаційній галузі має високий потенціал і замовлення в’єтнамських партнерів можуть обчислюватися сотнями машин на рік, насамперед - презентованого українського літака АН-148, а також модернізації АНів, велика кількість яких уже працює у В’єтнамі.

Микола Азаров також доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі разом з Міністерством інфраструктури негайно активізувати переговори із відповідними відомствами Соціалістичної Республіки В’єтнам щодо налагодження співробітництва на постійній основі у військово-технічній сфері.

За його словами, велика зацікавленість у В’єтнаму до розвитку гідроенергетики, а Україна має досвід створення гідроакумулюючих потужностей, малої генерації, Україна виробляє весь спектр обладнання, необхідний для створення потужностей гідроенергетики.

Що стосується співпраці в агропромисловому комплексі, то, як зазначив Глава українського Уряду, в’єтнамських партнерів цікавлять поставки зернових, м’яса, птиці, а це все галузі, які в Україні динамічно розвиваються за останні роки. «А маючи гарантовані ринки збуту, ці галузі значно пришвидшать своє зростання. Такими перспективами треба дорожити», - зауважив Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що відповідно постає питання про активізацію торговельно-економічного співробітництва між Україною та В’єтнамом, про посилення вже сьогодні роботи Міжурядової двосторонньої комісії, українську частину якої очолює  Василь Петрович Цушко.

«З в’єтнамським Прем’єр-міністром ми домовились про негайну активізацію роботи Міжурядової двосторонньої комісії, тому треба серйозно «впрягатись», Василю Петровичу. В першу чергу ставлю завдання підготувати у максимально стислий термін підписання угоди про зону вільної торгівлі. Така угода для України плюсів відкриває очевидно більше», - наголосив Микола Азаров.

версія для друку