українська російська англійська
На Дніпропетровщині у поточному році на 45% збільшилася площа введеного в експлуатацію житла
21.11.2012 | 14:40
Дніпропетровська ОДА

На Дніпропетровщині за 9 місяців 2012 року введено в експлуатацію понад 177 тис. квадратних метрів житла, що на 45% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул під час оперативної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Під керівництвом Олександра Вілкула з 2010 року у Дніпропетровській області вже введено в експлуатацію понад 637 тис. кв м житла. З житлового будівництва Дніпропетровщина є провідним регіоном в країні. Зокрема, область займає провідні позиції по забезпеченню соціальним житлом працівників бюджетної сфери та будівництву доступного житла в рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Починаючи з 2010 року на Дніпропетровщині видано 689 квартир пільговим категоріям громадян та працівникам бюджетної сфери.

У тому числі у 2012 році квартири отримали 110 сімей у Дніпродзержинську, які проживали в аварійних будинках в зоні зсувів ґрунту в районі Шамишиної Балки, а також 65 сімей в Кривому Розі, які проживали в селищі Карнаватка в зоні зсувів ґрунту в районі шахти «Саксагань». До кінця 2012 року квартири отримають ще 54 родини медиків та військовослужбовців. 

У рамках реалізації Соціальної Ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло» у жовтні 2012 року у Дніпропетровську був відкритий новий житловий будинок на 63 квартири. Це перший будинок нового мікрорайону доступного житла на житловому масиві «Лівобережний-3». Протягом двох років там буде побудовано ще 15 п’ятиповерхових будинків на більш ніж 1 тис квартир.

Вартість квадратного метра в квартирах нового будинку, зведеного за програмою «Доступне житло», на третину нижча за середню ринкову ціну. Зниження вартості вдалося досягти за рахунок того, що за кошти регіонального бюджету був розроблений проект мікрорайону, безкоштовно виділена земельна ділянка під забудову та підведені необхідні комунікації та мережі.

На сьогодні у Дніпропетровській області у Програмі пільгового іпотечного кредитування беруть участь 17 будинків на 1622 квартири загальною площею 171,8 тис кв м (від одно- до п'ятикімнатних) у Дніпропетровську, Новомосковську, Дніпродзержинську, Нікополі, Павлограі, Дніпропетровському, Царичанському та Петриківському районах . Квартири у цих будинках можна придбати в кредит лише під 3 % річних. Максимальна ставка – 16 %, з яких 13 % компенсує держава.

Наразі в області за пільговими державними житловими програмами (програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів та програмою «70%+30%») наразі в області укладено 50 договорів.

версія для друку