українська російська англійська
Мінінфраструктури створює прозору систему надання прав на експлуатацію міжнародних повітряних ліній
21.11.2012 | 14:33
Прес-служба Міністерства інфраструктури

При Міністерстві інфраструктурі буде створена Комісія з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації міжнародних повітряних ліній. Відповідна ініціатива закладена в проекті наказу Міністерства інфраструктури України  «Про затвердження Змін до нормативно-правових  актів Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації», який виноситься на публічне громадське обговорення.

Новостворена Комісія буде формувати загальнодержавну політику щодо експлуатації міжнародних повітряних ліній та визначати шляхи, механізми та способи вирішення проблемних питань за напрямками:

- надання повітряним перевізникам права на експлуатацію міжнародної повітряної лінії та призначень відповідно до положень законодавства України, міжурядових угод про повітряне сполучення та інших домовленостей на рівні авіаційних властей;

- надання експлуатантам інших прав, пов'язаних з виконанням ними перевезень пасажирів, небезпечних вантажів, багажу повітряним транспортом.

Відтак, згідно з проектом наказу надання повітряному перевізникові України права (призначення) на експлуатацію міжнародної повітряної лінії здійснюватиметься  Державіаслужбою України на підставі рішення Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації міжнародних повітряних ліній (раніше таке рішення приймала сама Державіаслужба).

При цьому відповідні питання розглядатимуться Комісією виключно на конкурсних засадах. Рішення про проведення конкурсу прийматиметься Міністерством інфраструктури України і оформлюється відповідним наказом.

Щодо інших новаторств, то перш за все встановлено чіткий строк експлуатації міжнародної повітряної лінії - 5 років (раніше призначення надавалося на необмежений термін).  При цьому суттєво скорочуються і терміни прийняття рішення Комісії щодо права  (призначення) на   експлуатацію міжнародної  повітряної лінії: замість 30 днів (як це здійснюється зараз) рішення щодо надання або відмови в наданні призначення прийматиметься протягом 10 днів з дня закінчення приймання документів на конкурс.

Прозорість конкурсу забезпечуватиметься й максимальною його відкритістю. Так, інформація щодо переможця конкурсу на експлуатацію міжнародної повітряної лінії публікуватиметься на офіційному веб-сайті Мінінфраструктури у п’ятиденний строк з дати затвердження протоколу Комісії.

Склад комісії буде затверджено наказом Міністерства інфраструктури України. Очікується, що до неї увійдуть представники відповідних структурних підрозділів Міністерства інфраструктури України та Державіаслужби. При цьому чітко закріплено, що до складу Комісії не можуть входити особи, безпосередньо зацікавлені в результатах конкурсу.

Впровадження, яке ініціюється Міністерством, дозволить раціонально та ефективно використовувати міжнародні повітряні лінії, роблячи процес прийняття рішення щодо надання прав на їх експлуатацію більш прозорим та відкритим для всіх учасників.

Зауваження та пропозиції до проекту приймаються протягом місяця у письмовій формі на адресу Відділу авіаційного транспорту Мінінфраструктури: 01135, м. Київ, пр.-т. Перемоги, 14, факс: 351-48-26.

Довідково

Проектом наказу Міністерства інфраструктури України  «Про затвердження Змін до нормативно-правових  актів Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації» розроблено зміни до Положення про призначене авіапідприємство з боку України на експлуатацію міжнародної повітряної лінії, затвердженого наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 24 грудня 2004 року № 247, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2004 року за № 1665/10264, а  також зміни до Положення про порядок проведення конкурсу на право експлуатації міжнародної повітряної лінії, затвердженого наказом Державної служби України з нагляду за забезпеченням безпеки авіації від 24 грудня 2004 року № 248, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2004 року за №1666/10265.

версія для друку