українська російська англійська
Микола Азаров: Сьогодні центр імені Амосова - світовий лідер у своїй галузі
21.11.2012 | 15:12
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.Амосова є світовим лідером у своїй галузі. Такий висновок озвучив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України 21 листопада 2012 року, де розповів про досягнення цього провідного кардіологічного закладу, з роботою якого він ознайомився 20 листопада.

Глава Уряду зазначив, що захворювання серця і судин є найчастішою причиною смерті населення, як у світі, так і в Україні. Вони складають 66%, залишивши позаду онкологічні захворювання, туберкульоз, травми, СНІД та інше. Від серцево-судинних захворювань, на жаль, вмирають люди у віці від 30 до 60 років, тобто у розквіті своєї працездатності, інтелектуального та фізичного потенціалу. І це при тому, що сучасна кардіологія володіє усіма необхідними засобами, щоб назавжди виключити із переліку причин смерті інфаркт міокарду.

«При своєчасній діагностиці та проведенні ефективного лікування інфарктів не повинно бути», - сказав Микола Азаров. Він зазначив, що в Інституті Амосова практично зі стовідсотковим результатом лікуються ендокардити та порушення ритму серця. Проводиться протезування серцевих клапанів. Сьогодні в нашій країні здійснюється весь спектр хірургічних операцій при вадах серця в дітей. Це означає, що більшість пацієнтів зі складними патологіями серця можуть отримати кваліфіковану допомогу не десь за кордоном, а вдома, в Україні.

«Я відвідав нашу провідну кардіохірургічну клініку, щоб переконатися, що ті зусилля, яких Уряд в останні роки докладав для модернізації цього центру, дають практичні результати. Цілком задоволений, що так воно і є», - сказав Прем’єр-міністр.

При цьому Глава Уряду підкреслив, що Інститут імені Амосова вперше за 30 років принципово оновив парк медичного обладнання та провів реконструкцію операційних - десятки операційних та реанімаційне відділення, в тому числі для немовлят, тут без перебільшення ультрасучасного світового рівня.

Уже поточного року кількість операцій збільшиться на одну тисячу. А після відкриття нового лікувально-реабілітаційного комплексу тут будуть рятувати на 3,5 тисячі більше пацієнтів. На рік в цій клініці може проводитися 9 тис. операцій.

«Тобто, більше половини всіх операцій на серці, які проводяться в Україні, відбуватимуться в умовах медицини світового рівня», - зазначив Микола Азаров.

Глава Уряду поставив вимогу Секретаріату Кабінету Міністрів взяти під особливий контроль будівництво нового лікувально-реабілітаційного корпусу інституту.

«Переконаний: сьогодні центр імені Амосова - світовий лідер у своїй галузі. Я щиро вдячний керівництву та колективу інституту за те, що вони фахово, в інтересах справи скористалися ресурсами, які виділив Уряд», - підсумував Глава Уряду.

 

 

версія для друку