українська російська англійська
Уряд схвалив законопроект зі створення тристоронніх соціально-економічних рад міст і районів
21.11.2012 | 16:44
Прес-служба Міністерства соціальної політики

21 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України схвалив проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний діалог в Україні» - щодо створення  тристоронніх соціально-економічних рад на рівні міст та районів.

Як відомо, відповідно до Закону «Про соціальний діалог в Україні» нині функціонують тристоронні соціально-економічні ради на загальнодержавному, обласному, республіканському рівні та на міському рівні в містах Києві та Севастополі. Водночас такі ради не функціонують у більшості міст і районів, оскільки згаданим Законом не чітко виписано можливість їх створення. Крім того, профспілки і організації роботодавців не можуть забезпечити установлену Законом чисельність осіб, яких вони представляють, у містах і районах із невеликою чисельністю жителів та працівників, котрі в них проживають.

З метою врегулювання зазначених проблем Мінсоцполітики й підготувало даний законопроект. Так, у ньому чітко виписано, що тристоронні соціально-економічні ради можуть створюватися на рівні міст і районів.

Водночас законопроектом передбачається вилучити із чинного Закону України чисельність членів профспілки та працівників, за якою відповідно визначалося право профспілок та організацій роботодавців брати участь у соціальному діалозі на рівні міст та районів, а також необхідність підтверджувати цю чисельність. Таким чином, у соціальному діалозі зможуть брати участь усі профспілки і організації роботодавців, які створені і діють на рівні міст та районів, незалежно від чисельності осіб, яких вони представляють, вважають у Мінсоцполітики.

версія для друку