українська російська англійська
У столиці відкриють "гарячу лінію" з питань екстреного реагування на порушення прав дітей
21.11.2012 | 17:10
КИЇВСЬКА МДА

У рамках Всесвітнього дня дитини в столиці відбувся тематичний круглий стіл, де презентували міську цільову програму «Діти столиці».

Під час засідання начальник Служби у справах дітей Микола Кулеба розповів, що програма розрахована на 3 роки та передбачає створення в Києві нової системи із запобігання соціального сирітства та догляду за дітьми-сиротами. У рамках програми буде реалізовано низку нових проектів, а саме: запровадження системи патронатного виховання, механізму надання дітям екстреної допомоги та надання соціальних квартир дітям-сиротам.

Наразі в Службі в справах дітей активно працюють над створенням «Школи батьківства» для сімей, які перебувають на ранніх етапах сімейної кризи чи опинились у складних життєвих обставинах, з метою збереження та відновлення батьківського потенціалу; а також над відкриттям цілодобової «гарячої лінії» з питань захисту дітей від жорстокого поводження та забезпечення екстреного реагування на випадки насильства над дітьми. Розвиватимуть і систему наставництва для дітей, які вступили в конфлікт із законом, та які виховуються в інтернатних закладах.

Крім того, у рамках реалізації програми проводитиметься робота з влаштування дітей-сиріт з інвалідністю в сім’ї та буде підвищено якість роботи із соціалізації та адаптації дітей-сиріт та дітей з інвалідністю.

У планах також – створення 30 сімей патронатних вихователів, 5 нових дитячих будинків сімейного типу, а також будівництво 3 соціальних квартир для дітей-сиріт на 18 ліжко-місць.

Планується також зменшити чисельність дітей у сирітських закладах Києва з 10% до 3% – це будуть лише ті діти, які потребуватимуть цілодобового стаціонарного догляду.

«Завдяки спільній роботі місцевих органів влади сьогодні вдається запобігти вилученню з сім’ї кожної другої дитини, яка потрапила в складні обставини. Ще 5 років тому в столиці щороку сиротами залишалося більше 700 дітей, тоді як нині таких дітей вдвічі менше. Загалом 85% дітей-сиріт уже забезпечені сімейним вихованням: влаштовані під опіку, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу. Це один із найвищих показників в Україні, в середньому в державі – це 77%. Проте ще 250 сиріт  перебувають у державних закладах, тож у найближчі три роки необхідно вирішити питання влаштування їх у сім’ї», – зазначив Микола Кулеба.

версія для друку