українська російська англійська
Уряд вніс зміни до Типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей
21.11.2012 | 17:26
Прес-служба Міністерства соціальної політики

21 листопада 2012 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Типового положення про центр соціально-психологічної реабілітації дітей. Проект відповідного акта на засіданні Уряду представив заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату В’ячеслав Коломієць.

Він, зокрема, поінформував, що зазначений проект постанови було розроблено Мінсоцполітики відповідно до завдань, визначених Указом Президента України від 16.12.2011 № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні», та з метою вирішення в установленому порядку питання розширення функцій центрів соціально-психологічної реабілітації дітей для забезпечення реалізації прав та законних інтересів дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, дітей, які постраждали від насильства, торгівлі дітьми.

Прийняття акта має на меті посилення соціально-правового захисту дітей, які влаштовані на виховання в зазначені центри, шляхом удосконалення форм і методів роботи цих закладів.

Зокрема, згідно із внесеними змінами до Типового положення, серед основних завдань центру визначено такі: здійснення соціального захисту дітей, прийнятих до центру; надання дітям комплексу соціальних послуг; проведення психолого-педагогічної корекції з урахуванням індивідуальних потреб кожної дитини; сприяння поверненню дитини до біологічної сім’ї; сприяння відвідуванню дітьми загальноосвітніх або інших навчальних закладів чи індивідуальному навчанню з урахуванням потреб та можливостей дитини; сприяння формуванню у дітей власної життєвої позиції для подолання звичок асоціальної поведінки.

Передбачено також, що з метою повернення дитини до сім’ї центр надаватиме психологічну та інші види допомоги батькам дітей, які перебувають у центрі, та розроблятиме відповідні рекомендації для педагогічних, соціальних працівників і батьків.

 

версія для друку