українська російська англійська
Херсонські портовики відпрацювали практичні навички боротьби з надзвичайними ситуаціями
22.11.2012 | 11:24
Прес-служба Міністерства інфраструктури

В очікуванні холодів українські портовики під керівництвом Укрморрічінспекції продовжують відпрацьовувати практичні навички боротьби з різноманітними надзвичайними ситуаціями, ризик виникнення яких у зимовий період підвищується через складні погодні умови. Запобігати ж таким подіям і ліквідовувати їх наслідки взимку також набагато важче. Тому готовими потрібно бути до всього. Відтак, 20 листопада поточного року згідно з планом перевірки стану готовності державних підприємств до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років у Херсонському морському торговельному порту було проведено комплексні навчання плавскладу портового флоту та берегових підрозділів.

Херсонські портовики відпрацювали на практиці одразу декілька аварійних ситуацій: від виявлення пробоїни борту нижче ватерлінії на плавучому крані порту, прориву трубопроводу високого тиску та розливу нафтопродуктів до виникнення пожежі в машинному відділенні.

До навчань було залучено плавучий кран «ПК 70», нафтоналивну баржу «Механик Воробьев», буксир «Комков», п/к «Отважный».

Об 11.05 год. за схемою сповіщення та зв’язку про умовну аварійну подію були поінформовані усі служби порту. Екіпажам буксиру «Комков» і п/к «Отважный» надано команду забезпечити гасіння пожежі, після чого особовий склад приступив до локалізації вогню та ліквідації наслідків, надання першої медичної допомоги постраждалим.

Для перекриття умовного розповсюдження нафтових плям швидко встановлено бонове загородження в районі аварії, розлив нафтопродуктів ліквідовано за допомогою нафтоналивної баржі «Механик Воробьев».

Завдяки оперативному реагуванню та координації дій усіх задіяних під час навчань служб Херсонського порту, завдання, які були поставлені перед плавскладом портового флоту та берегових підрозділів, у тому числі пожежною та санітарною дружинами, виконані об 11.56 год., оголошено відбій навчань.

Підсумовуючи навчання, начальник відділу організації розслідування аварійних подій - голова комісії Укрморрічінспекції з проведення перевірки готовності держпідприємств морського та річкового транспорту до роботи в осінньо-зимовий період Андрій Туровський зазначив, що перед кожним портом стоїть головне завдання: «Не локалізувати, а запобігти!». І досягти цього можна тільки спільними зусиллями усіх органів управління, структурних підрозділів підприємства і відповідного Територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України, а також відповідальним, критичним, непримиримим ставленням кожного працівника до недбалості у питаннях безпеки.

 

версія для друку