українська російська англійська
Протягом 2012 року Держмитслужба провела ґрунтовну роботу з удосконалення митного контролю
22.11.2012 | 12:22
Прес-служба Державної митної служби

Протягом 2012 року Держмитслужба проводить системну роботу, спрямовану на подальше вдосконалення процесу митного контролю та оформлення.

Для аналізу відповідних чинників до митниць направлялися контрольно-аналітичні групи з числа провідних фахівців Держмитслужби, які відвідували кожне місце, де здійснювалось митне оформлення товарів.

Ретельний аналіз роботи митниць дозволив розділити шляхи вирішення проблемних питань за двома напрямами - організаційно-розпорядчим та нормативним.

За першим напрямом Держмитслужба вжила низку організаційно-розпорядчих заходів, які суттєво скоротили час здійснення митних процедур та наблизили місця здійснення митного оформлення до бізнесу.

Зокрема, збільшено кількість посадових осіб, уповноважених на винесення рішень з питань митної вартості, класифікації товарів, країни походження, запроваджено використання інформаційних терміналів, переглянуто та удосконалено значну кількість профілів ризику, розширено повноваження керівників митних постів в частині оперативного прийняття рішень з питань митного оформлення.

За нормативним напрямом Держмитслужба з урахуванням набрання чинності з 01.06.2012 року новим Митним кодексом України підготувала удосконалені порядки здійснення митними органами митних формальностей, які паралельно із новаціями Кодексу ґрунтувались на найкращій практиці роботи митниць.

Значного зменшення часу митного оформлення вдалося досягнути за рахунок використання інформаційних технологій, зокрема, електронного декларування, жорсткої регламентації прав та обов’язків посадових осіб митниці під час оформлення товарів із застосуванням митних декларацій, нормативного встановлення граничних строків знаходження митних декларацій в інформаційних терміналах тощо.

Яскравими прикладами поєднання першого і другого шляхів врегулювання чинників, що негативно впливали на процедури митного контролю, разом із набранням новим Митним кодексом та підготовленими на його основі новими нормативними актами, є:

- зменшення більше ніж у 5 разів кількості прийнятих митними органами рішень про коригування митної вартості (наприклад, у квітні їх було прийнято близько 14,6 тисяч, у жовтні тільки 2,8 тисячі);

- зменшення на 40 хвилин середнього часу митного оформлення товарів. Середній час оформлення товарів у митному режимі імпорту у квітні становив 1 годину 56 хвилин, у жовтні цей показник склав лише 1 годину і 16 хвилин.

- зменшення майже в 3 рази кількості наданих карток відмов у митному оформленні товарів – 4 тис. у жовтні порівняно з понад 11 тис. у квітні;

- зменшення у 6 разів кількості проведених митних оглядів товарів з 18,7% у квітні до 3% у жовтні;

- збільшення в 6 разів кількості оформлених електронних декларацій – 8% у квітні порівняно з 51% у жовтні;

- подання 82% митних декларацій на паперових носіях через інформаційні термінали.

 

версія для друку