українська російська англійська
В.Хорошковський обговорив з експертами актуальні питання євроінтеграції
22.11.2012 | 15:00
Прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра

І влада, і громадянське суспільство отримають тільки здобутки, якщо спільно працюватимуть в євроінтеграційному напрямку. Про це заявив Перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський під час зустрічі з представниками Громадської експертної ради при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС, яка відбулась 22 листопада 2012 року у Києві.

Учасники зустрічі обговорили низку актуальних питань європейської інтеграції, зокрема підготовку до підписання Угоди про асоціацію, створення Зони вільної торгівлі, запровадження безвізового режиму, адаптацію законодавства та інституційну реформу. Перший віце-прем’єр-міністр та представники Громадської експертної ради також обмінялися думками щодо шляхів підвищення ефективності співпраці Уряду та громадянського суспільства.

Валерій Хорошковський повідомив про роботу Уряду над Інформаційно-комунікаційною стратегією поліпшення поінформованості населення з питань європейської інтеграції. «Ключовим елементом цієї стратегії є положення про активне залучення неурядових організацій, дослідних структур та приватного бізнесу до реалізації її заходів», - заявив Валерій Хорошковський. При цьому Перший віце-прем’єр-міністр наголосив, що реалізація концепції має стати прикладом успішного державно-приватного партнерства, що ґрунтується не тільки на спільній роботі, а й спільній відповідальності.

Окремо Перший віце-прем’єр-міністр відзначив роботу експертного середовища щодо громадського моніторингу виконання Порядку денного асоціації Україна – ЄС. Валерій Хорошковський запропонував для більш ефективних результатів запровадити механізм двосторонніх консультацій напередодні оприлюднення моніторингових звітів. «Це дозволить нам «звіряти годинники» на євроінтеграційному напрямку», - зазначив Перший віце-прем’єр-міністр.

За результатами зустрічі було домовлено запровадити практику щоквартальних зустрічей з Громадською експертною радою при Українській частині Комітету з питань співробітництва між Україною та ЄС. Сторони погодилися, що такий підхід дозволить оперативно обмінюватися думками щодо тенденцій у сфері євроінтеграції та виробляти ефективні рішення в цьому напрямку.

версія для друку