українська російська англійська
Дніпропетровщина та Держінспекція ядерного регулювання підписали Меморандум про співпрацю
22.11.2012 | 15:28
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської ОДА Олександр Вілкул та Голова Держатомрегулювання України Олена Миколайчук підписали Меморандум про співробітництво між Державною інспекцію ядерного регулювання України та Дніпропетровською обласною державною адміністрацією. У рамках Меморандуму Державна інспекція ядерного регулювання України буде сприяти удосконаленню системи радіаційного моніторингу та контролю, втіленню світового досвіду з питань підвищення ефективності заходів з радіаційної безпеки на Дніпропетровщині.

«Наступний – 2013 рік – визначений нашим Президентом Віктором Федоровичем Януковичем «роком екології». Це особливо актуально для Дніпропетровщини. Адже підвищення екологічної та техногенної безпеки – це важлива складова Комплексної стратегії розвитку нашого регіону. Для поліпшення екологічного стану області реалізується 2 державні та 8 регіональних екологічних програм. Ця робота вимагає забезпечення тісної координації і взаємодії всіх гілок і рівнів виконавчої та законодавчої влади, органів місцевого самоврядування, промислових підприємств, науковців та громадськості для вирішення основного завдання - забезпечення високого рівня і якості життя жителів Дніпропетровщини. Підписаний сьогодні Меморандум про співробітництво між Дніпропетровщиною та Державною інспекцією ядерного регулювання України – це вагомий крок до підвищення екологічної безпеки регіону», - сказав Олександр Вілкул.

У рамках Меморандуму пріоритетними завданнями співпраці на 2012 – 2014 роки та у середньостроковій перспективі визначено:

- підтримка виконання заходів Державної цільової екологічної програми приведення в безпечний стан колишніх уранових об’єктів виробничого об’єднання “Придніпровський хімічний завод” та Програми радіаційного і соціального захисту населення м. Жовті Води;

- спільне проведення незалежного радіаційного обстеження цих територій.

У Жовтих Водах діє Державна програма радіаційного і соціального захисту населення міста на 2003 - 2012 роки. У рамках цієї програми за останні 2,5 роки значно поліпшена радіаційна ситуація в Жовтих Водах. Був збудований новий будинок, у якому отримали квартири 79 родин, які раніше проживали в радіаційнонебезпечних квартирах і будинках.

За час реалізації Програми з території міста вилучено всі джерела (3973 одиниці) іонізуючого випромінювання загальною активністю понад 15 тис. Кюрі. Реабілітовані найбільш забруднені ділянки міста площею понад 6 га. Проведено протирадонові заходи в усіх навчальних закладах Жовтих Вод.

Розчищено водойму в дитячому парку, вилучено 24 тис кубічних метрів радіоактивно забрудненого ґрунту. Побудовано та введено в експлуатацію новий сучасний полігон твердих побутових відходів.

Щорічно згідно з Програмою майже 3 тис дітей отримують поліпшене харчування в школах та дошкільних установах і 150 дітей оздоровлюються за межами міста та в приміських таборах. Забезпечено додатковим харчуванням хворих, які перебувають на стаціонарному лікуванні в спеціалізованій медико-санітарної частини № 9 (СМСЧ-9). Щорічно відшкодовується частина вартості медикаментів за більш ніж дев'ятьма тисячами звернень тяжкохворих.

«Завдяки реалізації Програми жителі Жовтих Вод відчули увагу держави до вирішення своїх нагальних соціальних проблем», - сказав Олександр Вілкул.

У цьому році розроблена і прийнята нова Програма радіаційного і соціального захисту населення міста Жовті Води на 2013-2030 роки. Нова програма дозволить продовжити розпочаті проекти з поліпшення екологічної ситуації в Жовтих Водах.

У 2010 році розпорядженням Кабінету Міністрів України було затверджено план заходів щодо забезпечення екологічної безпеки м. Дніпродзержинська та поліпшення соціального захисту його населення на 2010-2012 рр. З цією метою в місті реалізується проект сучасної автоматизованої системи моніторингу довкілля.

Також Постановою Кабінету Міністрів України затверджена Державна цільова екологічна програма приведення в безпечний стан колишніх уранових об'єктів Придніпровського хімічного заводу (м. Дніпродзержинськ). Вона передбачає забезпечення фізичного захисту та охорону об'єктів, моніторинг стану всередині і навколо них, а також часткову рекультивацію хвостосховищ.

версія для друку