українська російська англійська
На Сумщині працівники УБОЗу затримали розкрадачів "чорного" золота
22.11.2012 | 15:47
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Співробітники УБОЗу викрили та припинили діяльність групи осіб, яка займалась викраданням нафти на території Сумської області. Своїми діями зловмисники завдали збитку більш ніж на 100 тисяч гривень. За що доведеться відповідати відповідно до Кримінального кодексу.

Група осіб розпочала свою роботу ще у вересні місяці. Жителі Недригайлова вирішили збагатитись за рахунок крадіжки «чорного» золота – нафти. На території їх селища були розташовані свердловини одного з дочірніх підприємств, де і видобувався цей паливно-мастильний матеріал. Тож, домовившись з деякими працівниками цього підприємства та залучивши до «співпраці» працівників приватної охорони, члени цієї групи розпочали свою злочинну діяльність. Охоронцю, який пропускав їх на свердловину, сплачували 500 гривень. Нафту зливали в ємності за допомогою операторів нафтовидобування. Після чого викрадене звозили у приміщення колишньої бази і виливали в підготовлену «бочку», об’ємом 8 тонн. Потім її вивозили на продаж.

Зараз правоохоронці намагаються встановити покупців. Відомо, що нафту збували у вигляді пічного палива. За 3 тонни зловмисники отримували 4 тисячі гривень. У момент чергового зливу нафти працівники УБОЗу і затримали всіх учасників «на гарячому». Під час проведення санкціонованого обшуку на базі, правоохоронці виявили автомобілі, насоси, мотопомпи та інше обладнання для транспортування викрадених нафтопродуктів.

Це діяння попередньо кваліфікується за ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

версія для друку