українська російська англійська
На Вінниччині у обласному бюджеті-2012 передбачено 600 тис. грн. для послуг санавіації
22.11.2012 | 17:40
Вінницька ОДА

Гелікоптер  МІ-2 22 листопада транспортував жінку зі складною патологією нирок з смт Піщанка до Вінниці на лікування до обласної клінічної лікарні ім. М.І. Пирогова.

Крім карети «швидкої допомоги», гелікоптер санавіації зустрічали перший заступник голови Вінницької облдержадміністрації Іван Мовчан та міський голова Володимир Гройсман.

Як зазначив Іван Мовчан, дана робота є продовженням реалізації в області  програми розвитку санітарної авіації. За його словами, 1 липня 2012 року відбувся перший політ літака АН-2, а за цей період  було здійснено 6 вильотів у райони області (Бершадський, Тростянецький, Крижопільський та Піщанський, а також у місто Ужгород).

 Враховуючи те, що багато районів віддалені від обласного центру,  при несприятливих  природних умовах виникають проблеми щодо перевезення важко хворих пацієнтів до міста в короткий термін. Тому був розроблений та відпрацьований алгоритм дій щодо транспортування таких пацієнтів  гелікоптером. За словами Івана Мовчана, перевезення хворих  таким видом транспорту є значно простішим та швидшим аніж будь-яким іншим. За 32 хвилини гелікоптер долетів з смт Піщанка до Вінниці, при цьому пацієнтка досить комфортно себе почувала і добре перенесла переліт.

 Перший заступник голови облдержадміністрації запевнив, що транспортування тяжко хворих пацієнтів у такий спосіб буде продовжуватися і надалі, адже навіть із найвіддаленішого району області гелікоптер може доставити людину за максимально короткий час.

Щодо коштів на перевезення гелікоптером пацієнтів Іван Мовчан зазначив, що в обласному бюджеті на 2012 рік було передбачено 600 тис. гривень для послуг санавіації. За його словами, даної суми достатньо для технічного забезпечення та медичного оснащення  літака.  Так, один виліт гелікоптеру до районів області обходиться обласному бюджету приблизно 8 тис. грн. Наразі відбувається обговорення обласного бюджету на 2013 рік, де теж планується виділення коштів для функціонування та розвитку санавіації.

Літаки та гелікоптери  планується застосовувати і у екстрених випадках, коли право користування ними надається не лише медпрацівникам,  а й представникам Міністерства надзвичайних ситуацій. На даний час обговорюється питання будівництва вертолітного майданчика ближче до центру міста Вінниці, оскільки це допоможе надавати хворим людям медичну допомогу у максимально короткий термін.

версія для друку