українська російська англійська
Уряд підготує законодавчі зміни, які дозволять іноземним хірургам оперувати в Україні
23.11.2012 | 15:33
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр Микола Азаров доручив підготувати проект змін до вітчизняного законодавства, яке запровадить механізм залучення іноземних фахівців в галузі медицини як до хірургічних операцій, так і до процесу практичного навчання молодих спеціалістів в Україні. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час наради з експертами в сфері охорони здоров'я.

За словами Глави Уряду, це вирішить проблему нестачі в Україні оперуючих лікарів.

Сьогодні в Україні працює 425 кардіохірургів, із них самостійно оперують лише близько 60. «Мене вразило, що у нас всього 60 оперуючих лікарів. А з них 30 зосереджено в Інституті ім. Амосова», - наголосив Микола Азаров. За його словами, цю ситуацію треба негайно виправляти, оскільки Україні необхідна більша кількість кардіохірургів. «На відповідну підготовку піде 2-3 роки. Тому це треба робити негайно», - підкреслив Микола Азаров.

Він наголосив, що ситуацію з підготовкою кадрів для кардіохірургії можна змінити за рахунок створення відповідної кафедри у кожному медуніверситеті країни. Глава Уряду доручив Міністерству охорони здоров’я разом з представниками відповідних медінститутів та Академії медичних наук вивчити це питання та запропонувати проект рішення.

 

версія для друку