українська російська англійська
Під головуванням Прем'єр-міністра функціонуватиме робоча група з питань організації кардіодопомоги населенню
23.11.2012 | 15:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем’єр-міністр України Микола Азаров ініціює створення робочої групи з питань покращення стану організації кардіологічної та кардіохірургічної допомоги населенню України. Про це йшлося під час робочої наради з експертами в сфері охорони здоров'я.

«Пропоную створити відповідну робочу групу, у склад якої увійдуть представники відомих медінститутів. Якщо ця робоча група працюватиме під керівництвом Прем’єр-міністра України, то в медицині буде прорив. Тому я готовий», - зазначив Микола Азаров.

За його словами, з допомогою такої робочої групи можна здійснювати реальні кроки для покращення ситуації з лікуванням серцево-судинних захворювань, особливо дитячих.

Микола Азаров наголосив, що сьогодні серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності. Для вирішення цих проблем необхідно вжити заходів як на законодавчому, так і на організаційному рівнях. Саме тому, на переконання Прем’єр-міністра, необхідно це питання взяти під особливий контроль Уряду.

У нараді взяли участь: Олександр Толстанов (в.о. Міністра охорони здоров'я), Андрій Сердюк (президент Національної академії медичних наук), Геннадій Книшов (директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова» НАМНУ), Борис Тодуров (директор Київської міської клінічної лікарні «Київський центр серця»), Ілля Ємець (директор Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ), Інна Демченко (Перший заступник Голови Державної служби з лікарських засобів).

Довідково

Серцево-судинні захворювання складають 66% в структурі смертності наших громадян (приблизно 460 тис. осіб помирають щороку через захворювання серця та судин).

В Україні щорічно реєструється 50 тис. випадків гострого інфаркту міокарда. За 2011 рік виконано більше 21 тис. інтервенційних втручань (профілактика та лікування інфаркту). Потреба в коронарографїї та стентуванні коронарних артерій в Україні - 200 тис. на рік. Собівартість коронарографїї - 4 325 грн., вартість стенту з лікувальним покриттям - 20 тис. грн.

Ішемічна хвороба серця дає 40% всієї смертності - більше 310 тис. осіб за 2011 рік, за який в Україні проведено близько 2,5 тис. операцій аорто-коронарного шунтування. Собівартість такої операції - 30 тис. грн.

Щорік в Україні народжується близько 4500 дітей з вродженими вадами серця. У 2011 році проведено 2800 операцій, хоча потужностей центральних та регіональних кардіохірургічних центрів (відділень) достатньо для проведення близько 4 тис. таких операцій у рік за умов повноцінного фінансування. Собівартість такої операції - 19 тис. грн.

За 2011 рік в Україні імплантовано 3806 штучних стимуляторів при порушеннях ритму серця. Річна потреба - 18 тис. імплантацій стимуляторів при собівартості операції 7,2 тис. грн. (вартість стимулятора в залежності від функцій - від 12,8 тис. до 60,9 тис. грн.).

Потреба в імплантації дефібриляторів - 2,3 тис. на рік при собівартість операції 7,5 тис. грн. (вартість дефібрилятора - від 93,5 тис. до 150 тис. грн.). Потреба в радіочастотній абляції (при тахіаритміях) - 4500 операцій на рік. Собівартість - 9,8 тис. грн. (вартість електроду - від 5,6 тис. до 48 тис. грн.).

 

 

 

версія для друку