українська російська англійська
На Львівщині завершуються випробування високоточного озброєння
24.11.2012 | 09:33
Прес-служба Міністерства оборони

На території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного завершуються державні випробування зразку високоточного озброєння – артилерійського 152-мм снаряду “Квітник”.

До складу комісії з випробування нових боєприпасів, яку очолює командувач ракетних військ і артилерії Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Андрій Колєнніков, входять, зокрема, перший заступник директора державного підприємства “Науково-виробничий комплекс “Прогрес” – головний конструктор Микола Клочко, заступник начальника Академії сухопутних військ з наукової роботи полковник Олексій Красюк та інші.

«Враховуючи досвід провідних країн-розробників високоточної зброї, наше підприємство розробило власний комплекс такого сучасного озброєння. Новий український снаряд призначений для ураження бронетехніки, командних пунктів та інших захищених цілей і може застосовуватися в наземних артилерійських системах типу гаубиці 2С3 “Акація” або МСТА-С. Причому суттєво скорочується час виконання бойового завдання і в десятки разів зменшується кількість боєприпасів необхідних для виконання поставленого завдання», – зазначив головний конструктор підприємства Микола Клочко.

Високі технічні характеристики снаряду були підтверджені під час дослідницьких, експериментальних командно-штабних навчань “Перспектива-2012”.

Характерною особливістю нових боєприпасів є наявність лазерної головки самонаведення, яка працює в парі з далекоміром, що “підсвічує” ціль. Ці та інші технічні  удосконалення дають майже 100% ймовірність поразки цілі з першого пострілу.

Практичну складову випробувань виконують офіцери-артилеристи та особовий склад з 55-ї окремої бригадної артилерійської групи 72-ї окремої механізованої бригади.

Вражає точність боєприпасів та його ефективність.

«Найважливіші цілі будуть уражені за невеликий проміжок часу та за допомогою меншої кількості боєприпасів», – розповів командир батареї капітан Дмитро Ющенко.

Усю техніку, в тому числі артилерійські системи 2С3 “Акація” та інші необхідні засоби забезпечує Центр забезпечення навчального процесу та Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ.

Член випробувальної комісії, заступник начальник Академії сухопутних військ з наукової роботи полковник Олексій Красюк зазначив, що використання Міжнародного центру миротворчості та безпеки військового вишу є невипадковим. Адже територія та особливості місцевості полігону дають можливість в повному обсязі перевірити ефективність нових боєприпасів.

«Окрім того, в нашому розпорядженні сучасна інфраструктура та необхідне забезпечення, – сказав офіцер. – Всі ці фактори у сукупності сприяють ефективній роботі випробувальної комісії».

На сьогодні такою зброєю можуть похвалитися лише декілька країн – це, зокрема, Росія, Сполучені Штати Америки, Великобританія, а тепер ще й Україна.

Державні випробування планують завершити у перших числах грудня. За цей час будуть відстріляні ще з десяток снарядів, проведено аналіз ефективності “Квітника” щодо застосування по рухомим цілям. На думку фахівців, після цього, вже найближчим часом він може бути прийнятий на озброєння української армії.

версія для друку