українська російська англійська
На Одещині затримано групу "фармацевтів"-контрабандистів
23.11.2012 | 17:14
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Зловмисники щомісяця реалізовували до півтисячі конвалют лікарських препаратів, що містять прекурсори і заборонені до обігу в Україні. Прибуток з цих оборудок складав близько 150 тисяч гривень. «Ліки» наркозбувачі отримували контрабандним шляхом з однієї з сусідніх країн.

Працівники УБНОН ГУМВС України в Одеській області в ході проведення операції «Батискаф» затримали групу зловмисників, до якої входили 9 громадян. Члени групи упродовж тривалого часу займалися постачанням та збутом на території Одеси лікарських препаратів, що містять прекурсор псевдоефедрін і можуть бути використані для виготовлення психотропних речовин.

Члени ОЗУ налагодили канал постачання цих лікарських препаратів з однієї із сусідніх країн через фармацевта однієї з аптек «південної Пальміри». Щомісячно зловмисники реалізовували до 500 конвалют лікарських препаратів на суму приблизно 150 тисяч гривень.

Крім того, за місцем мешкання окремі члени угруповання утримували нарколабораторії, в яких виготовляли метамфетамін для подальшого збуту та власного споживання.

18 листопада при проведенні обшуків у помешканнях затриманих було вилучено 23 конвалюти одного з лікарських засобів, 9 мобільних телефонів, засоби радіозв’язку, 0,5 г героїну, 6 мл. метамфетаміну, автомобіль, ноутбук та 3 одиниці травматичної зброї. Крім того, було вилучене обладнання для виготовлення психотропних речовин, а також гроші в сумі 57 тисяч гривень та 1 тисяча доларів США.

Стосовно учасників групи порушені кримінальні справи за ознаками  злочину, передбаченого ч. 2 ст. 307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів), ч. 3 ст. 311 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання прекурсорів), ч. 2 ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального кодексу України.

Членів наркоугруповання заарештовано.

версія для друку