українська російська англійська
Здешевлена іпотека лідирує серед державних житлових програм
24.11.2012 | 11:05
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

На цьому тижні ще 40 громадян скористалися державною підтримкою для придбання житла. Кількість виданих кредитів за програмою здешевлення іпотеки, яку Мінрегіон координує у рамках реалізації соціальної ініціативи Президента України, впритул наблизилася до тисячі. Здешевлена іпотека впевнено лідирує серед усіх форм державної підтримки придбання житла громадянами. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, коментуючи поточні результати виконання державних житлових програм.

«Досягнуті показники, говорять про те, що люди довіряють державним житловим програмам. Здешевлена іпотека, механізм, який створений та запрацював тільки у цьому році, впевнено лідирує серед усіх форм державної підтримки. Це означає, що ми на правильному шляху і люди підтримують намагання держави вирішувати житлову проблему. Тільки цього тижня 40 позичальників уклали договори здешевленої іпотеки. Така динаміка свідчить, що соціальна ініціатива Президента була як ніколи своєчасною, потрібною людям. А сьогодні вже можна сказати, що вона відбулася», – сказав Анатолій Близнюк.

За словами керівника Мінрегіону, створено дієвий механізм, який реально довів свою ефективність. На сьогодні пропозиція житла у рамках програми не тільки збалансована із попитом, але і незначно його перевищує. На 16,8 тисяч громадян, які висловили бажання взяти здешевлену іпотеку, Міжвідомча комісія, що ретельно відбирає об’єкти для придбання, вже затвердила майже 18 тисяч квартир.

«У системі ефективно співпрацюють забудовники, банки, центральні та місцеві органи влади, а також громадяни. Серед державних житлових програм вперше досягнуто такого рівня міжвідомчої та багаторівневої координації дій. Вперше продемонстровано синергетичний ефект від співпраці, який показує, що відмовившись від вузько відомчих інтересів та працюючи на спільний результат, можна досягнути значно більше», – наголосив Анатолій Близнюк.

За його словами, на 23 листопада у рамках програми здешевлення іпотеки укладено 996 договорів та профінансовано стільки ж кредитів на загальну суму 231,3 млн. гривень. З них у Києві – 204 кредити на загальну суму 67,8 млн. гривень, 71 кредит у Сумській (на суму 12,1 млн. грн.), 69 кредитів у Вінницькій (на суму 14,1 млн. гривень) та 63 кредити у Харківській області на суму 12,6 млн. гривень. Для участі у програмі затверджено 390 об’єктів у яких громадянам пропонується для придбання 17885 квартир. Загалом понад 16,8 тис. громадян виявили бажання отримати іпотечні кредити.

За іншими програмами державної підтримки динаміка скромніша. На цей час укладено 643 договори на будівництво доступного житла на умовах оплати державою 30% його вартості, надано 279 пільгових кредитів у рамках програми молодіжного житлового кредитування та 813 пільгових кредитів індивідуальним сільським забудовникам. Державною іпотечною установою рефінансоване надання 964 іпотечних кредитів. Таким чином, разом по всіх житлових програмах держава сприяла придбанню 3695 квартир.

Довідково

Адреси Єдиних вікон із оформлення здешевлених іпотечних кредитів, а також умов отримання позики можна дізнатися на офіційних веб-сайтах Мінрегіону (рубрика «Соціальна ініціатива Президента України: Доступне житло» на головній сторінці) та Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов здійснюється у рамках Соціальної ініціативи Президента України, надання допомоги громадянам регламентується Постановою КМУ від 25 квітня 2012 р. № 343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов».

Будівництво житла на умовах оплати державою 30% його вартості реалізовується відповідно до Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки (програма «30/70»). Надання підтримки регламентується Постановою КМУ від 11 листопада 2009 р. № 1249 «Про затвердження Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки» та Постановою КМУ від 29 лютого 2012 р. № 193 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла».

Надання пільгових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво житла регламентується Постановою КМУ від 29 травня 2001 року № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла».

Пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників (програма «Власний дім») здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 5 жовтня 1998 р. № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».

 

 

 

версія для друку