українська російська англійська
У Караганді відкрилося Почесне консульство України
25.11.2012 | 10:43
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У м. Караганда (Республіка Казахстан) відкрилося Почесне консульство України.

У рамках урочистостей була підписана Угода про створення Почесного консульства, а також вручено екзекватуру Ерлану Досмагамбєтову – підприємцю та відомому громадському діячу, який виконуватиме обов’язки Почесного консула.

У церемонії взяли участь Посол України в Казахстані Олег Дьомін, акім (губернатор) Карагандинської обл. Абельгази Кусаїнов, Посол Республіки Польща в Казахстані Яцек Ключковські, керівництво МЗС Республіки Казахстан, депутати казахського Парламенту, ректори провідних вузів України та Казахстану, представники інтелігенції та бізнесових кіл Казахстану.

У рамках відкриття Почесного консульства України були підписані меморандуми про співробітництво між Полтавським університетом економіки та торгівлі та Карагандинським економічним університетом “Казпотребсоюза”, Дніпропетровським національним університетом імені О. Гончара та Карагандинським державним технічним університетом, між Казахстансько-українською асоціацією підприємців та Казахстанською асоціацією підприємців.

Карагандинська область займає провідне місце у зовнішньоторговельному обороті з Україною. У 2011 році показники торгівлі досягли 512,7 млн. дол. США, що становить майже чверть від загального обсягу українсько-казахстанської торгівлі. У цьому регіоні Україна купує марганцеву руду, вугілля і прокат, і, в свою чергу, постачає продукти харчування, кокс, феросплави, обладнання та запчастини.

Чотири українських області – Одеська, Запорізька, Донецька і Дніпропетровська – мають угоди про торговельно-економічне та культурне співробітництво з Карагандинською областю. Єдина пара міст-побратимів в Україні і Казахстані – Дніпродзержинськ і Теміртау в Карагандинській області. У Караганді працює 6 спільних підприємств, нині тривають переговори щодо спільних проектів у сфері сільського господарства, хімічної та легкої промисловості, фармацевтики і будіндустрії.

В області мешкає близько тисячі громадян України. Тут також діють дві організації української громади, до складу яких входять близько 62 тисяч осіб.

Почесне консульство в Караганді – це друга подібна установа України на території Казахстану (з 2004 року працює Почесне консульство в Кустанаї).

 

 

версія для друку