українська російська англійська
Нацкомпослуг рекомендує прямолінійний метод нарахування амортизації
26.11.2012 | 10:04
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг

23 листопада Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг розглянула та схвалила проект постанови Комісії «Про застосування на період переходу до стимулюючого регулювання прямолінійного методу нарахування амортизації для цілей формування тарифів». Відповідний документ буде розміщений на офіційному сайті Комісії для громадського обговорення до 28 листопада 2012 року.

Відповідно до Податкового кодексу (ст. 145.1.5) в Україні існує кілька методів нарахування амортизації для включення у тариф. Це: зменшення залишкової вартості; прямолінійний; прискореного зменшення залишкової вартості; кумулятивний та виробничий. Причому підприємство має право самостійно обирати метод нарахування амортизаційних відрахувань.

Метод прискореної амортизації передбачає більш швидке відшкодування вартості основних фондів за рахунок збільшення перших платежів. Це призводить до збільшення тарифу.

Нацкомпослуг розуміє, що підвищення тарифів поставить споживачів у складне становище. Саме тому Комісія рекомендує підприємствам-ліцензіатам використовувати виключно прямолінійний метод нарахування амортизації. Він передбачає виплату вартості, наприклад, обладнання більш повільно, але рівними платежами. Такий підхід збереже тарифи від зростання. Наразі саме ця модель нарахування амортизації доречна в умовах переходу до стимулюючого тарифоутворення.

«За нашими розрахунками прямолінійний метод більш прийнятний з точки зору споживачів, так як цей метод не передбачає збільшення тарифу. Тому Нацкомпослуг рекомендує ліцензіатам виключно прямолінійний метод», – пояснив важливість розробник проекту постанови директор департаменту стратегічного розвитку Нацкомпослуг Дмитро Арлачов.

Довідково

Амортизація – систематичний розподіл вартості, яка амортизується, необоротних активів протягом строку їх корисного використання (експлуатації). (Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затверджений Наказом Міністерства фінансів України №92 від 27.04.2000 р.).

Амортизаційні відрахування – відрахування частини вартості основних фондів для відшкодування їх зносу, тобто для їх відтворення, шляхом віднесення (списання) на собівартість продукції згідно з існуючими нормами.

версія для друку