українська російська англійська
Держінвестпроект: Індустріальні парки - ефективний механізм для економічного прориву України
26.11.2012 | 11:17
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління державними проектами

Створення індустріальних парків в Україні дозволить істотно прискорити розвиток нашої держави, підкреслив Владислав Каськів, голова Держінвестпроекту під час круглого столу "Реалізація Закону "Про індустріальні парки".

На його переконання, функціонування таких парківце надзвичайно ефективний засіб для економічного прориву України.

Саме тому, зазначає Владислав Каськів, для нашої держави надзвичайно важливою  є імплементація Закону «Про індустріальні парки», який набрав чинності 4 вересня. «Держінвестпроект відповідає не лише за старт цього Національного проекту, а й за прихід компаній в індустріальні парки, за зростання рівня залучення інвестицій, тобто за кінцевий результат», - сказав голова Держінвестпроекту.

У свою чергу голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, голова громадської ради при Держінвестпроекті України Ігор Бураковський зазначив, що Україна має всі можливості для розвитку індустріальних парків.

Він також акцентував увагу на тому, як зробити індустріальні парки України конкурентоздатними і ефективними та на можливих проблемах, які можуть виникнути в процесі їх створення.

Крім того, під час круглого столу директор Департаменту державної інвестиційної політики та регіонального розвитку Василь Федюк зазначив, що Держінвестпроектом була проведена інвентаризація земельних ділянок, придатних для створення індустріальних парків у всіх регіонах України. На даний час опрацьовано понад 100 промислових майданчиків, майже половина з яких є цікавими та придатними для започаткування таких парків і привабливими для ведення бізнесу потенційними інвесторами. Для 15 таких об’єктів підготовлено концептуальні дизайни.

Він також навів приклади інших країн, які успішно використали цей інструмент для прискорення економічного розвитку: «Зокрема, закон про організовані промислові зони (індустріальні парки) був прийнятий у Туреччині ще в 2000 році, а вже через 2 роки економічна ситуація тут почала радикально змінюватися, наступила макроекономічна стабільність, суттєво поліпшилась динаміка залучення інвестицій. До 2010 року вже діяло 148 індустріальних парків (загалом створюється 264). За цей період у країну надійшло 94 млрд. дол. інвестицій, ВВП країни та її експорт зросли більш ніж у 3 рази. Зрозуміло, що без створення індустріальних парків та державне стимулювання інвестицій про такі показники годі було й мріяти».

Учасники круглого столу, серед яких були представники бізнесу, інвестиційних та консалтингових компаній, бізнес-асоціацій мали можливість висловити свою позицію та очікування від влади, звернути увагу на наявні проблеми щодо створення індустріальних парків, висловити свої експертні думки.

Як повідомлялось раніше, план діяльності Держінвестпроекту з реалізації Закону України «Про індустріальні парки» та впровадження Національного плану дій на 2012 рік передбачає низку публічних заходів за участю громадськості. Наступний з них буде присвячено Національному проекту «Індустріальні парки України». Планується також публічно розглянути питання, пов’язані зі створенням комісії незалежних експертів - колегіального органу для аналізу і відбору проектів створення індустріальних парків та включення їх до відповідного Реєстру індустріальних парків.

Довідково

Відповідно до статті 27 Закону України «Про індустріальні парки» на Держінвестпроект України, який є уповноваженим державним органом із його впровадження, покладено такі функції:

- забезпечення інформаційної та консультаційної підтримки ініціаторів створення і керуючих компаній, сприяння залученню учасників (інвесторів);

- забезпечення сприятливих умов для створення та функціонування індустріальних парків;

- ведення Реєстру індустріальних парків;

- отримання від керуючих компаній звітів про результати функціонування індустріальних парків;

- здійснення моніторингу функціонування індустріальних парків;

- вирішення питань, пов’язаних із створенням та функціонуванням індустріальних парків;

- забезпечення доступу до публічної інформації, пов’язаної з діяльністю індустріальних парків;

- інформування центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері митної справи, та відповідних місцевих державних адміністрацій про ініціаторів створення, керуючих компанії та учасників індустріальних парків у випадках, передбачених Законом;

- забезпечення надання керуючим компаніям та ініціаторам створення - суб’єктам господарювання за рахунок коштів, передбачених Державним бюджетом України на відповідний рік, безвідсоткових кредитів (позик), цільового фінансування на безповоротній основі для облаштування індустріальних парків.

 

версія для друку