українська російська англійська
Українська делегація у Парижі взяла участь у Форумі "Освіта для всіх"
26.11.2012 | 11:33
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

22 листопада 2012 року у штаб-квартирі ЮНЕСКО (м. Париж, Французька Республіка) відбувся Глобальний Форум «Освіта для всіх», в якому взяла участь українська делегація на чолі з Першим заступником Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгеном Сулімою.

Головні цілі Форуму спрямовані на задоволення потреб у навчанні всіх дітей, молоді та дорослих до 2015 року, зокрема:

1. Розширення та вдосконалення комплексних заходів щодо догляду за дітьми та їх виховання, особливо відносно найбільш уразливих та знедолених дітей.

2. Забезпечення того, щоб до 2015 р. всі діти, особливо дівчатка, діти з неблагополучних родин і з етнічних меншин, мали доступ до повної, безоплатної та обов'язкової початкової високоякісної освіти.

3. Забезпечення того, щоб освітні потреби усіх молодих людей і дорослих задовольнялися на основі рівного доступу до відповідних програм навчання та набуття життєвих навичок.

4. Досягнення 50% підвищення рівня грамотності дорослих до 2015 року, особливо для жінок, і рівного доступу до базової та безперервної освіти для всіх дорослих.

5. Подолання гендерної нерівності у системі початкової та середньої освіти до 2005 року, досягнення гендерної рівності в освіті до 2015 року, з акцентом на забезпеченні дівчат повним і рівним доступом до високоякісної базової освіти.

6. Поліпшення якості освіти та забезпечення гарної успішності для всіх, особливо щодо грамотності та найважливіших життєвих навичок.

Під час проведення Форуму Євген Суліма у своєму виступі зазначив: «Сьогодні на Форумі порушується питання не тільки про надання та доступності освіти, а й питання підвищення якості освіти громадян, починаючи з системи дошкільної, загальної середньої та вищої освіти».

Зокрема, Перший заступник Міністра наголосив на тому, якими саме навичками повинна володіти людина, яка отримала середню або вищу освіту. Він підкреслив, що на перший план у сфері освіти повинні виноситися глобальні питання сьогодення, які стали аксіомою нашого життя.

Окрім того, Євген Суліма запропонував внесення пункту до заключної Декларації, в якому зазначатиметься про те, що система освіти повинна стимулювати розвиток громадян в напрямку культури та соціальних цінностей, але в жодному разі не сприяти розвиткові політичного, міжнаціонального, міжконфесійного радикалізму в суспільстві. Питання освіти, за його словами,  повинні бути відокремлені від радикалізму, і не важливо, якого він забарвлення або напряму. Як повідомив Євген Суліма, Україна виступає за об’єднання зусиль щодо розвитку освіти та створення перспектив задля подальшого розвитку всіх держав світу.

версія для друку