українська російська англійська
Україна та ОАЕ підписали три міждержавні договори про співробітництво у правовій сфері
26.11.2012 | 13:36
Прес-служба Міністерства юстиції

Україна та Об’єднані Арабські Емірати підписали три двосторонні міждержавні договори про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах. Підписання відбулося 26 листопада 2012 року у ході офіційного візиту Президента України Віктора Януковича до Об‘єднаних Арабських Еміратів та Держави Катар. Від імені України договори підписав Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За підсумками підписання Міністр юстиції України наголосив, що необхідність укладення двосторонніх угод обумовлена важливим значенням, яке обидві держави надають врегулюванню правових відносин у кримінальних справах.

Так, на сьогодні на двосторонньому рівні між Україною і Об’єднаними Арабськими Еміратами не встановлені міжнародно-правові відносини у цивільних та кримінальних справах. Таким чином з підписанням договорів створюються двосторонні домовленості, на підставі яких стає можливим вручити документи або провести інші процесуальні дії  у вказаних сферах.

Укладений Договір про взаємну правову допомогу у цивільних та комерційних справах дозволяє запровадити правовий механізм для співробітництва компетентних органів двох країн щодо взаємного визнання та виконання судових рішень. Крім того, створюються гарантії правового захисту особистих прав та майнових інтересів для громадян однієї країни на території іншої країни. Зокрема, договір надає можливість вільно звертатися до суду та інших компетентних органів, подавати позови та захищати свої права та інтереси у цивільних  справах.

Договір між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про видачу правопорушників створює правові підстави для співробітництва між компетентними органами двох країн щодо застосування спільних дій стосовно видачі осіб, які ухиляються від кримінальної відповідальності, переховуючись на території іншої договірної сторони. Договір покликаний регламентувати порядок співробітництва компетентних органів двох держав з метою притягнення до кримінальної відповідальності або приведення до виконання вироку стосовно осіб, які намагаються ухилитися від відповідальності за вчинені злочини і перебувають на території однієї зі сторін.

Договір між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами про взаємну правову допомогу у кримінальних справах створює правові підстави для ефективного співробітництва компетентних органів обох держав щодо попередження злочинів, розслідування кримінальних справ та конфіскації доходів, одержаних злочинним шляхом. З укладенням Договору виникають умови для ефективної взаємодії судів, органів прокуратури та інших компетентних органів сторін щодо попередження та розслідування злочинів, а також здійснення заходів з конфіскації майна і доходів, одержаних злочинним шляхом.

Об‘єднані Арабські Емірати стали першою країною Перської затоки, з якою Україною були підписані двосторонні договори про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах.

Угоди набудуть чинності після виконання обома країнами необхідних внутрішньодержавних процедур.

версія для друку