українська російська англійська
Микола Азаров: Будівництво LNG-термінала - це крок до забезпечення енергетичної незалежності України
26.11.2012 | 15:04
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Будівництво LNG-терміналу у порту "Південний" на Одещині є важливим кроком у забезпеченні енергетичної незалежності України. Про це заявив Прем'єр-міністр Микола Азаров після участі у відеоконференції з нагоди початку реалізації цього проекту.

«Я хочу привітати вас зі справді історичним моментом: з тим, що сьогодні ми зробили перший реальний великий крок щодо забезпечення енергетичної незалежності України. Його значення важко переоцінити. Термінал буде здатен приймати такі обсяги газу, при яких ми станемо самостійними гравцями на енергетичному ринку», – сказав Глава Уряду.

Він наголосив, що цей великий інвестиційний проект реалізується в умовах світової фінансової кризи. «Це ще раз свідчить про інвестиційну привабливість нашої країни і про довіру інвесторів до тієї політики, яку ми реалізуємо, до нашої держави», - сказав Микола Азаров.

ДК «Укртрансгаз» сьогодні розпочала будівництво газопроводу для підключення майбутнього LNG-терміналу до газотранспортної системи України. Загальна вартість будівництва становить 1 мільярд 150 мільйонів гривень. У рамках цього проекту буде споруджено газопровід діаметром 1000 мм протяжністю 65 км (перший етап – 42 км, другий етап – 23 км). Реалізація першого етапу дасть змогу отримувати від LNG-терміналу газ в об’ємі до 5 мільярдів кубометрів на рік, на другому етапі – понад 10 мільярдів кубометрів газу на рік.

 

версія для друку