українська російська англійська
Підписано угоди для реалізації національного проекту "LNG-термінал"
26.11.2012 | 15:26
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

26 листопада у Клубі КМУ підписані угоди про створення консорціуму інвесторів національного проекту «LNG-термінал» та розміщення мобільної плавучої платформи для прийому зрідженого природного газу неподалік порту «Южний» в Одеській області.

Заходи відбулись на виконання Указу Президента України №187/2012 «Про Національний план дій» під головуванням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова та за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка.

З українського боку угоди підписав Голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів, а з боку партнерів: Едвард Скотт, старший Віце-президент компанії Excelerate Energy (США) та Джорді Сарда Бонвеї.

Відбулась офіційна церемонія початку будівництва першої частини національного проекту «LNG-термінал» - трубопроводу, що з’єднає термінал з газотранспортною системою України. Будівництво здійснюватиме ДК «Укртрансгаз».

Також Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів повідомив: «Наступним кроком реалізації національного проекту «LNG-термінал» стане будівництво морського підвідного каналу для прийому LNG-танкерів та реалізація заходів з доставки у порт «Южний» плавучої платформи (FSRU) з прийому та регазифікації скрапленого природного газу».

Ці заходи допоможуть у найкоротші терміни створити альтернативне джерело постачання газу на територію України.

«26 листопада можна назвати Днем енергетичної незалежності України», - зазначив Владислав Каськів.

 

Довідково

Національний проект «LNG-термінал» - будівництво на чорноморському узбережжі України заводу з регазифікації скрапленого природного газу.

Національний проект ініційовано рішенням Президента України від 25 серпня 2010 року.

Загальна вартість  проекту складає 856 млн. євро.

Техніко-економічне обґрунтування проекту (ТЕО) було розроблено провідною іспанською компанією у газовій сфері – «Socoin» (Gas Natural Fenosa) на початку 2012 року.

8 серпня 2012 року - попереднє ТЕО національного проекту затверджено Розпорядженням Кабінету Міністрів України.

15 вересня під час Ялтинської Європейської Стратегії проведено перший з’їзд потенційних інвесторів національного проекту «LNG-термінал».

5 листопада авторитетна світова юридична компанія Baker Botts (США) підготувала юридичний висновок (legal opinion) про безперешкодний прохід через турецькі протоки Босфор та Дарданелли. Компанія Baker Botts є однією з провідних міжнародній юридичних фірм в США в сфері енергетичних питань. Більше ніж половина компаній з Fortune 100 є клієнтами Baker Botts.

Excelerate Energy L.P. (CША) – світовий лідер в розробці інноваційних, мобільних плавучих платформ LNG .

Gas Natural Fenosa (Іспанія) – провідна європейська енергетична компанія з понад 10 млн. клієнтів та 7 700 працівників.

(Інформація уточнена)

 

версія для друку