українська російська англійська
Українські вчені разом з іноземними колегами досліджуватимуть еволюцію Всесвіту
26.11.2012 | 15:50
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Масштабний проект FAIR демонструє принципово новий підхід до міжнародного співробітництва у науково-технічній сфері – підхід 21 сторіччя. Про це заявив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко під час зустрічі з науковим директором та Головою виконавчої Ради FAIR Борисом Шарковим і адміністративним виконавчим директором FAIR Гюнтером Рознером.

Проект передбачає створення міжнародної лабораторії, де близько 3000 дослідників із різних країн світу вивчатимуть фундаментальні властивості та структуру матерії, щоб з’ясувати поки що невизначені моменти еволюції Всесвіту. Робота лабораторії сприятиме розвитку досліджень із найбільш актуальних напрямів сучасної науки і технологій.

Представники керівництва FAIR відзначили, що Україна має великий потенціал для участі у проекті, що вже доведено участю наших вчених та інженерів у програмах Європейського центру ядерних досліджень. Зокрема, лабораторія зацікавлена в тому, щоб Україна виконувала замовлення на виготовлення високотехнологічних компонентів прискорювача та елементи детекторів.

Голова Держінформнауки підтвердив зацікавленість української сторони у співробітництві в рамках проекту FAIR і висловив сподівання, що Україна стане повноправним його учасником. За його словами, участь у проекті сприятиме залученню інвестиції у хай-тек інфраструктуру й це матиме відчутний позитивний ефект для всієї національної економіки. Виробництво високотехнологічної продукції для виконання досліджень лабораторії FAIR розміщуватиметься у країнах, що є розробником технологій. Отже, проект може бути не тільки цікавим для дослідних центрів, але й вигідним для промислових підприємств.

На сьогоднішній день до FAIR входять 10 країн (Германія, Іспанія, Фінляндія, Франція, Індія, Польща, Румунія, Росія, Швеція, Словенія). Наразі ведуться переговори з рядом інших країн, серед яких – Велика Британія, Бразилія, Італія, Японія та Саудівська Аравія.

 

версія для друку