українська російська англійська
Українські аграрії практично завершили збір зернових культур і цукрових буряків
26.11.2012 | 17:34
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

В Україні практично завершилося збирання зернових і зернобобових культур та цукрових буряків. Загалом вітчизняні аграрії намолотили 45,3 мільйона тонн зерна та зібрали понад 18 мільйонів тонн цукрового буряка. Наразі завершується збирання кукурудзи, яка на сьогодні обмолочена на 93% прогнозованих площ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Хочу відзначити успішність цьогорічного  комплексу осінньо-польових робіт. Ми практично закінчили збирання всіх культур, за винятком кукурудзи. Сьогодні маємо майже 45,3 мільйона тонн зерна, хоча в заліковій вазі ми плануємо отримати 46,2 мільйона тонн за врожайності більше 31 центнера з гектара. Залишилося лише завершити збирання кукурудзи, якої на сьогодні зібрано понад 93% і намолочено більше 18,9 мільйона тонн. Загалом плануємо зібрати близько 21 мільйона тонн кукурудзи», − зазначив Микола Присяжнюк

Також Міністр відзначив позитивні тенденції щодо збирання цукрового буряку, врожайність якого зросла порівняно з минулим роком і становить 402 центнери з гектара порівняно з минулорічними 369 центнерами з гектара. Микола Присяжнюк поінформував, що наразі аграрії вже вивезли на цукрові заводи 17 мільйонів тонн солодкого кореня.

Окрім того, Міністр наголосив на успішності виконання плану з виробництва сої, яка має важливе значення для забезпечення кормової бази для вітчизняного тваринництва та розширення зовнішніх ринків. Так, за словами Миколи Присяжнюка, на сьогодні зібрано понад 97% площ, засіяних соєю,  та намолочено 2,3 мільйона тонн цієї культури.

 

версія для друку