українська російська англійська
Міністерства оборони України та Данії і надалі співпрацюватимуть у сфері авіаперевезень
26.11.2012 | 19:12
Прес-служба Міністерства оборони

26 листопада 2012 року перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія в Україні Мікаелем Борг-Хансеном. Сторони, зокрема, обговорили напрями подальшої співпраці та проведення спільної українсько-данської операції «Північний сокіл-2013».

«Мені приємно відзначити, що «Північний сокіл» має свою історію і успішно проведено вже чотири операції. У цьому контексті хочу подякувати данській стороні за ініціативу щодо започаткування цього проекту та відзначити наполегливу працю як українських пілотів, які виконували визначені завдання в умовах обмеженої видимості та низьких температур, так і тих, хто кожного року готував необхідну правову базу проведення операції», – зауважив під час переговорів перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник, подякувавши за внесок у розвиток співробітництва повітряних сил України та Королівства Данія представника Тактичного командування повітряних сил ЗС Королівства Данія майора Ове Уруп-Медсена.

Перший заступник Міністра оборони України висловив впевненість у подальшому успішному розвитку «Північного сокола» та наголосив, що Україна і Данія мають багато спільних галузей для подальшого співробітництва, що становлять обопільний інтерес.

«Не маю жодних сумнівів відносно подальшого успішного розвитку двостороннього співробітництва України та Королівства Данія за всіма напрямами: у воєнно-політичній, військовій та військово-технічній галузі, оскільки вже протягом багатьох років Данія є нашим надійним партнером», – резюмував Олександр Олійник.

Своєю чергою Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні Мікаель Борг-Хансен підтвердив дуже тісну співпрацю оборонних відомств України і Данії, зокрема повітряних сил двох держав. Він не бачить жодних перешкод у виконанні дуже потрібної та водночас складної місії – «Північного сокола-2013». Треба лише забезпечити добру технічну та професійну підготовку.

За підсумками зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Королівства Данія про співпрацю у сфері авіаційних перевезень, а також Технічну угоду між Міністерством оборони України та Оперативним Повітряним Командуванням Збройних Сил Королівства Данія стосовно проведення операції «Північний сокіл-2013».

Довідково

У період з 9 по 29 квітня 2012 року проведено чергову, 4-у спільну українсько-данську операцію «Північний сокіл-2012», у рамках якої військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил Збройних Сил України з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» виконано 20 рейсів та доставлено близько 500 тонн пального та 70 тонн обладнання та провізії.

 

версія для друку