українська російська англійська
Уже 85 хлібопекарських підприємств продовжили угоди з Аграрним фондом на поставку борошна
27.11.2012 | 11:51
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Аграрний фонд продовжує інтервенції борошна на хлібопекарські підприємства. На сьогодні 85 хлібозаводів продовжили договори співпраці з Аграрним фондом до кінця поточного року. Згідно з ними щомісячні поставки становлять майже 50 тисяч тонн борошна. Завдяки цьому в країні вдається утримувати стабільні ціни на соціальні сорти хліба. Про це заявив Генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович.

У межах державної програми із забезпечення цінової стабільності на ринку хліба та хлібобулочних виробів, Аграрний фонд продовжує здійснювати товарні інтервенції борошном, виготовленим із зерна державних запасів. На сьогодні в державному інтервенційному фонді накопичено достатньо зерна, аби забезпечити потреби хлібопекарських підприємств усіх регіонів для випікання соціальних сортів хліба.

«Аграрний фонд накопичив достатні запаси зерна в державному інтервенційному фонді для виробництва борошна. Наразі в резерві знаходиться 1 мільйон 731 тисяча тонн пшениці та 143 тисячі тонн жита. 54 підприємства виробляють борошно для інтервенцій. Тож ми можемо забезпечити потреби більшості хлібопекарських комплексів у всіх регіонах України, які спеціалізуються на випіканні соціальних сортів хліба. Таким чином, обґрунтованих підстав для подорожчання хліба, саме в частині зернової складової, – немає», − зазначив Ігор Якубович.

Генеральний директор також повідомив, що вже 85 хлібопекарських підприємств з 20 регіонів України продовжили договори співпраці з Аграрним фондом щодо щомісячних поставок борошна до кінця поточного року.

«Згідно з укладеними договорами, ми поставляємо 44,5 тисячі тонн пшеничного та 5,4 тисячі тонн житнього борошна. На сьогодні найбільші обсяги продукції отримали підприємства Черкаської області – 3,2 тисячі тонн, АР Крим – 2,7 тисячі тонн, Полтавської та Одеської – по 2 тисячі тонн відповідно. Також достатні запаси борошна сформовано у Волинській, Житомирській і Тернопільській областях», − зазначив Ігор Якубович.  

Керівник відомства також наголосив, що хлібопекарським підприємствам на сьогодні вигідно купувати борошно для виробництва хліба в Аграрного фонду. Це обумовлено тим, що ціни на нього нижчі за ринкові. Аграрний фонд пропонує тонну пшеничного борошна вищого ґатунку за ціною 2896 гривень, тонну пшеничного борошна першого сорту – 2711 гривень, тонну пшеничного борошна другого сорту – 2381 гривня, а також тонну житнього борошна − 2279 гривень.

 

версія для друку