українська російська англійська
Д.Табачник взяв участь у засіданні міністрів освіти з реалізації Європейського простору вищої освіти
27.11.2012 | 14:35
Прес-служба Міністерства освіти і науки, молоді та спорту

22-23 листопаді 2012 року в Раді Європи (м. Страсбург, Французька Республіка) відбулося Друге регіональне засідання міністрів освіти з питань реалізації Європейського простору вищої освіти.

Зазначимо, Друге регіональне засідання Міністрів освіти країн СНД з питань реалізації Європейського простору вищої освіти проведено за підтримки Ради Європи та на виконання рішень Київського комюніке, ухваленого в рамках Форуму міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття» (22-23 вересня 2011 р.,  м. Київ).

Участь у заході взяли делегації України, Азербайджанської Республіки, Республіки Вірменія, Грузії, Республіки Молдова, РФ та Республіки Казахстан, що представлені на рівні міністрів та їхніх заступників. Українську делегацію очолив Міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Захід проведено з метою розвитку регіонального співробітництва країн СНД з питань реалізації Європейського простору вищої освіти, зокрема, впровадження національних рамок кваліфікацій та їх самосертифікації.

Під час засідання представлено досвід країн-учасниць щодо розроблення та впровадження національних рамок кваліфікацій, відбулося обговорення основних проблемних питань реформування систем вищої освіти в контексті Болонського процесу.

У рамках візиту Міністр освіти і  науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник зустрівся з Генеральним секретарем Ради Європи Торбйорном Ягландом. Під час зустрічі обговорено важливі питання співробітництва України з Радою Європи у сфері молодіжної політики, вищої та загальної середньої освіти. Особливий акцент зроблено на важливості реалізації проектів у сфері освіти, молоді та спорту, які є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2011-2014 роки.

Окрім того, Дмитро Табачник зустрівся з пані Олоф Олафсдоттір, директором генерального секретаріату Ради Європи з питань розвитку громадянського суспільства та демократії. Під час зустрічі Дмитро Табачник висловив задоволення станом співпраці з Радою Європи та поінформував про останні законодавчі зміни у сфері освіти і професійної підготовки в України та подальші кроки реформування системи забезпечення якості вищої освіти. Також обговорено питання експертної підтримки Радою Європи законодавчих змін у сфері вищої освіти Україні, розвитку співробітництва щодо мовної підготовки вчителів, підготовки вчителів історії та навчання з питань реалізації прав людини.

За результатами заходу учасниками ухвалено Декларацію другого регіонального засідання міністрів освіти з питань реалізації Європейського простору вищої освіти.

 

версія для друку