українська російська англійська
Микола Азаров: Україна завершить 2012 рік із зростанням ВВП
27.11.2012 | 15:36
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Зростання ВВП України за 2012 рік відбудеться за більш консервативним сценарієм розвитку економіки, ніж видавалося на початку року. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров, виступаючи в вівторок, 27 листопада, на IX з'їзді Федерації роботодавців.

"Ми орієнтувалися на економічне зростання у 2012 році - приблизно 3,5%. За найконсервативнішим сценарієм ми завершимо рік із плюсом. Зростання економіки буде, але, на жаль, нижчими темпами, ніж ми розраховували. Це пов'язано, перш за все, із змінами цінової кон'юнктури на наші традиційні товари експорту і падінням попиту на них", - сказав Микола Азаров.

Прем'єр зазначив, що у поточному році аграрний сектор отримав приблизно на 10 млн. тонн зерна менше, ніж минулого року. За словами Глави Уряду, внаслідок цього до бюджету надійшло на 3 млрд. доларів або 25 млрд. гривень менше, ніж могло б за більш високого врожаю, а це становить близько 2% ВВП.

Крім того, додав Микола Азаров, у 2012 році зафіксовано відносне уповільнення темпів зростання будівельної галузі. На його думку, це пов'язано з високою порівняльною базою минулого року, коли реалізовувалися великі інфраструктурні проекти, пов’язані з підготовкою до Євро-2012.

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр прогнозував зростання валового внутрішнього продукту у 2013 році на рівні близько 3%. Микола Азаров наголошував, що при нинішній кон'юнктурі на світових ринках зростання ВВП може бути трохи меншим - 2,4-2,5%, а при оптимістичній ситуації - більшим. Водночас, Глава Уряду спрогнозував помірну інфляцію, а також повідомив, що зараз Кабінет Міністрів обговорює макроекономічні показники 2013 року з МВФ.

 

версія для друку