українська російська англійська
МВС: Оцінкою роботи міліції має бути рівень довіри громадян
28.11.2012 | 09:22
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Оцінкою роботи міліції має бути рівень довіри громадян. Про це йшлося на презентації результатів дослідження «Міліція очима громадян: нові методи оцінки ефективності роботи МВС». У роботі прес-конференції взяли участь директор програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» Роман Романов та експерт Харківського інституту соціальних досліджень Андрій Черноусов.

Соціологічне опитування було проведене Харківським інститутом соціальних досліджень. Робота здійснювалася в рамках Меморандуму, підписаного між цією експертною установою, Міжнародним фондом «Відродження» та Міністерством внутрішніх справ України. Вивчення громадської думки тривало упродовж 2012 року.

Фахівці інституту ставили собі за мету розробити, апробувати й запропонувати МВС України доповнення до чинної системи оцінювання рівня злочинності і діяльності міліції, зробити її більш об’єктивною, а також дати Міністерству внутрішніх справ чітке уявлення про те, як суспільство сприймає міліцію, якими ресурсами воно володіє. Ще одним питанням стала необхідність з’ясувати, що потрібно зробити для посилення взаємодії міліції з населенням.

За словами директора програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» Романа Романова, дане соціологічне дослідження є унікальним, оскільки дає змогу оцінити рівень очікування українських громадян від міліції, а також суспільний запит на виконання правоохоронцями сервісної функції із забезпечення правопорядку в кожному конкретному населеному пункті.

Експерти вважають, що отримані результати допомагають виявити проблемні моменти взаємовідносин між громадянами та представниками органів внутрішніх справ, що, в свою чергу, дає змогу зосередити увагу на їх вирішенні.

У той же подібну практику потрібно зробити періодичною, аби відстежувати в динаміці процес змін у МВС. Крім того, спікери прес-конференції закликали представників ЗМІ та громадських організацій активно долучатися до цієї роботи.

«Без зв’язку із громадою міліція не може бути ефективною», – підкреслив Роман Романов.

 

версія для друку