українська російська англійська
Борис Колесніков оглянув у Дніпропетровську будівництво мікрорайону доступного житла
27.11.2012 | 18:22
Прес-служба Міністерства інфраструктури

На житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську продовжується будівництво мікрорайону доступного житла – вже забито палі для зведення двох п’ятиповерхових будинків. Реалізацію на Дніпропетровщині соціальної ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло» обговорювали 27 листопада під час наради в Дніпропетровську за участі Віце-прем'єр-міністра України - Міністра інфраструктури України Бориса Колеснікова та голови облдержадміністрації Олександра Вілкула.  

Борис Колесніков оглянув у Дніпропетровську будівельний майданчик на житловому масиві «Лівобережний-3», де зводиться мікрорайон доступного житла, та вже збудовано і введено в експлуатацію перший житловий будинок.

Віце-прем'єр-міністр України - Міністр інфраструктури України зазначив, що цей проект – високої якості, а заслуга обласної влади у тому, що реалізує його швидко та якісно.

Як зазначив Олександр Вілкул, системний розвиток Дніпропетровської області в рамках Програми реформ Президента України Віктора Януковича розпочато три роки тому. Спільно з провідними зарубіжними і вітчизняними експертами була розроблена Комплексна стратегія розвитку регіону, в рамках якої були визначені пріоритетні кластери розвитку регіональної економіки, серед яких - і розвиток кластера будівництва.

«У рамках соціальних ініціатив нашого Президента і розвитку кластеру будівництва на Дніпропетровщині першою в Україні розпочата пілотна реалізація проекту «Доступне житло». Зокрема, у Дніпропетровську на житловому масиві «Лівобережний-3» розпочато будівництво цілого мікрорайону доступного житла. Для цього обласною владою було безкоштовно надано ділянку землі. За рахунок обласного бюджету була розроблена проектно-кошторисна документація. Були підведені комунікації - газ, вода, каналізація, електромережі, телефонний зв'язок. За рахунок такого підходу було забезпечено суттєве зниження вартості одного квадратного метра житла, яка наразі складає 4800 грн. Це на 30-40% дешевше середньоринкової ціни у Дніпропетровську», - сказав Олександр Вілкул.

4 жовтня 2012 р. Президент України Віктор Федорович Янукович відкрив перший будинок за проектом «Доступне житло» на житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську.

Зараз будівництво на «Лівобережному-3» продовжується: забиті палі під будівництво наступних двох будинків. Всього на цьому житловому масиві буде збудовано 16 п'ятиповерхових будинків на понад 1 тис. квартир, буде проведено благоустрій території і забезпечена необхідна транспортна та соціальна інфраструктура.

За аналогічним принципом земельні ділянки під будівництво доступного житла, крім Дніпропетровська, вже виділені у Кривому Розі, Новомосковську, Нікополі та Павлограді. Загалом в Україні, за словами Бориса Колеснікова, у рамках програми «Доступне житло» у 2013 році планується побудувати 10 тис. квартир, а до 2015 року - вийти мінімум на 100 тис. квартир.

 

 

версія для друку