українська російська англійська
Протягом року захворюваність на ВІЛ-інфекцію на Сумщині зменшилась на 20%
28.11.2012 | 09:12
Сумська ОДА

Завдяки 100-відсотковому медикаментозному забезпеченню та належній профілактичній роботі показник смертності ВІЛ-інфекції/СНІДу в Сумській області зменшився вдвічі. Про це поінформував головний лікар обласного центру профілактики ВІЛ-інфекції/СНІДу Володимир Бутенко.

За його словами, на Сумщині – одні з найкращих показників охоплення диспансерним обліком ВІЛ-інфікованих осіб (більше 80%). Завдяки вчасно вжитим заходам, у 2010 році жодна дитина, яка народились від ВІЛ-інфікованих матерів, не успадкувала вірус.

Важливим елементом у протидії розповсюдження епідемії є поінформованість населення, особливо учнів навчальних закладів.

Крім того, як підкреслив Володимир Бутенко, «обласна влада та особисто голова облдержадміністрації Юрій Чмирь, який власним прикладом популяризує здоровий спосіб життя, створила в області всі умови для фізичного розвитку дітей та молоді, їх змістовного відпочинку».  У регіоні діють програми «Діалог», «Школа проти СНІДу», «Сприяння просвітницькій роботі «рівний-рівному» серед молоді України щодо здорового способу життя», «Відродження», що охоплюють тренінговими заняттями саме учнів.

У ЦРЛ області працюють кабінети Довіри, де кожен бажаючий може безкоштовно та анонімно обстежитися на наявність інфекції.

У рамках Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який щорічно відзначається 1 грудня, в області пройде низка заходів, зокрема, тренінги та семінари для освітян та медиків, тематичні акції у вищих та професійно-технічних навчальних закладах міста. Працюватимуть мобільні консультативні пункти.

 

версія для друку