українська російська англійська
На Волинь надійшло 29,6 млн. грн. державної підтримки програм АПК
28.11.2012 | 10:16
Волинська ОДА

Волинська область отримала 29,6 млн. грн. державної підтримки  для програм агропромислового комплексу.  Про це розповів начальник головного управління агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко.

Зокрема, на утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби  спрямовано  15,3 млн. грн., з них 10,4 млн. грн. виплачено одноосібникам. Гроші отримали 19 тисяч господарів  (утримують 22 тисячі голів ВРХ). Також для 780 власників особистих селянських господарств відшкодовано 3,5 млн. грн. витрат на закупівлю доїльних установок. Ще 4,1 млн. грн. – на виплати для 920 власників ОСГ. Крім цього, є наказ Мінагрополітики спрямувати компенсацію на суму 765 тис. грн. для 170  власників родинних ферм. Подано відомості на відшкодування ще 47 установок. Передбачається, що на ці цілі загалом на Волинь надійде 8,6 млн. грн.  Преференцію скористаються майже 2 тисячі власників родинних ферм.

Що стосується фінансування аграрної сфери з обласного та районних бюджетів, то з запланованих 16,6 млн. грн. використано 10,8 млн. грн. Відтак, завершено виплату дотації родинним фермам, які утримують три і більше корів, а це – 900 тис. грн., що у три рази більше, ніж торік. На селекційно-племінну роботу в господарствах населення спрямовано майже 1,6 млн. грн., у с/г підприємства – 754 тис. грн. Підтримкою скористалося 15 тисяч власників ОСГ та 65 с/г господарств.

Крім цього, 35 сільських рад залучили обласні кошти на створення громадських пасовищ. 84 одноосібників отримали компенсацію відсотків за кредити комерційних банків на закупівлю тракторів та корів через фонд «Власний дім».

У планах обласного бюджету-2013 – збільшити фінансування програм агропромислового  розвитку  ще на три мільйони гривень.

версія для друку