українська російська англійська
Микола Азаров: Реалізація проекту "LNG-термінал" - історична подія для України
28.11.2012 | 11:34
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Початок реалізації Національного проекту «LNG-термінал» на території Одеської області - без перебільшення історична подія. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду.

«Одночасно із підготовкою до спорудження потужностей з регазифікації і зберігання газу ми розпочали будівництво газопроводу для підключення терміналу до газотранспортної системи України», - пояснив Микола Азаров.

За його словами, Україна фактично зробила перший крок до того, щоб стати самостійним гравцем на газовому ринку. «Диверсифікація імпорту енергоносіїв - найбільш ефективний спосіб зниження залежності української економіки від дорогого російського газу і забезпечення національної енергетичної безпеки. А це для України зараз - базова умова для стабільного розвитку економіки. Зріджений газ для нас буде вдвічі дешевший за російський», - заявив Глава Уряду.

Прем’єр-міністр наголосив, що завдяки роботі термінала буде знижено собівартість продукції вітчизняної металургії та хімічної промисловості, що у свою чергу забезпечить конкурентоспроможність традиційного українського експорту в непростих умовах світової економічної кризи.

«Із виходом на повну потужність термінала в порту «Південний» Україна зможе отримувати більше 10 млрд. кубометрів газу на рік. Це майже половина тих обсягів газу, які ми сьогодні фактично купуємо в Росії. Тому це - стратегічний плацдарм для остаточного вирішення газового питання для України», - заявив Микола Азаров.

При цьому він звернув увагу на те, що реалізація цього проекту відбувається в умовах світової кризи, що свідчить про серйозність намірів України. За словами Миколи Азарова, це серйозний сигнал для потенційних інвесторів, котрі розглядають можливість своєї участі в проекті.

 

 

версія для друку