українська російська англійська
29 листопада на залізничних вокзалах відбудеться акція з профілактики ВІЛ-інфекції в Україні
28.11.2012 | 13:20
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

29 листопада на залізничних вокзалах Київ-Південний, Дніпропетровськ-Головний,  Львів-Пасажирський та Харків-Пасажирський відбудеться акція з профілактики ВІЛ-інфекції в Україні.

З 09:00 до 11:00  усі бажаючі пасажири зможуть отримати  інформаційні матеріали та практичні рекомендації з профілактики ВІЛ безпосередньо на території вокзалів. Окрім того, біля входів на вокзали будуть розташовані мобільні амбулаторії, де кожен бажаючий зможе пройти експрес-тестування на ВІЛ та інші інфекційні захворювання.

Організатори: інформаційно-профілактичної акції - МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» спільно з Державною  адміністрацією залізничного транспорту України «Укрзалізниця» та профспілкою залізничників і транспортних будівельників України.

Акція організована у рамках Всеукраїнської кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції «Безпечне життя» напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, що відзначається щороку 1 грудня.

Головна мета заходу – сприяти формуванню у населення знань з проблеми ВІЛ та моделей безпечної поведінки шляхом проведення активної профілактичної роботи.

Контактна особа – Карен Мадоян, тел.050-215-05-03.

Довідково

За останніми даними в Україні статевий шлях передачі ВІЛ-інфекції вийшов на перше місце та наразі становить  55,5% від усіх нових випадків інфікування. На сьогодні щодня більше 13 осіб в Україні інфікується ВІЛ. Тому забезпечення населення відповідною інформацією і засобами профілактики буде сприяти зниженню поширення  ВІЛ-інфекції та інших хвороб, які передаються статевим шляхом. 

Кампанія  проводиться в рамках виконання загальнодержавної програми  з забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, допомоги та лікування ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД  на 2009-2013 роки, затвердженої Законом України від 19 лютого 2009 року № 1026-VI, в частині проведення освітньої та роз'яснювальної роботи з пропаганди здорового способу життя, духовних, морально-етичних, культурних цінностей та відповідальної поведінки. Акція підтримана Агентством США з міжнародного розвитку, Фундацією Леві Стросса та Глобальним фондом для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

версія для друку