українська російська англійська
Правоохоронці припинили діяльність злочинної групи кардерів
28.11.2012 | 13:50
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Оперативники управління боротьби з кіберзлочинністю (УБК) припинили діяльність групи іноземців-кардерів. У ході проведених санкціонованих обшуків за місцем мешкання затриманих правоохоронцями було вилучено 9 ноутбуків, 21 мобільний телефон, 73 стартових пакети операторів України, Молдови та Румунії, інше необхідне обладнання, а також 29 підроблених платіжних карток. Вилучені речі направлені до Науково-дослідного експертного центру (НДЕКЦ) УМВС України в Чернівецькій області для проведення необхідних експертиз. Завдані зловмисниками збитки оцінюються у понад 40 тисяч доларів США.

Як було з’ясовано, громадяни однієї із сусідніх з Україною держав налагодили свій злочинний «бізнес» на території Одеської та Чернівецької областей, починаючи з 2011 року. Використовуючи підроблені платіжні картки одного з банків США, зловмисники завдали цій фінансовій установі збитків на суму понад 40 тисяч доларів. Кошти вони переказували за допомогою однієї з міжнародних платіжних систем і отримували за підробленими документами.

Одночасно з цим за інформацією, переданою українськими правоохоронцями каналами Європолу, двоє зловмисників були затримані на території Словенії. У них було вилучено понад 130 підроблених документів та обладнання для їх виготовлення.

Дії зловмисників кваліфіковані за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. За рішенням суду їм може загрожувати покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

 

 

версія для друку