українська російська англійська
В Івано-Франківській обласній станції переливання крові запрацював апарат інактивації вірусів
28.11.2012 | 15:40
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОДА

Від сьогодні фахівці Івано-Франківської обласної станції переливання крові знезаражуватимуть зразки донорської крові за допомогою апаратного методу вірус-інактивації. Для цього у медичному закладі встановлено відповідне обладнання, вартістю 1,3 млн. грн.

«Це ще один крок у гарантованій безпеці донорської крові», - наголосив журналістам головний лікар цього закладу Ігор Дожджанюк. За його словами, апарат вірус-інактивації дозволить знищувати практично всі віруси у донорській крові, навіть ті, які неможливо діагностувати на ранніх стадіях інфекційних захворювань. Час обробки однієї дози будь-якого компоненту крові на новому обладнанні становить лише 15 хвилин.

Лікарі обласної станції переливання крові вже оцінили  переваги апарата інактивації вірусів і використовують у своїй повсякденній роботі, попередньо запозичивши досвід у німецьких та голландських колег.

За встановлення апарата вірус-інактивації, про який «раніше тільки мріяли», працівники обласної станції переливання крові завдячують голові облдержадміністрації Михайлу Вишиванюку.

«Сподіваюся, що наша станція переливання крові стане однією з кращих в Україні, - зазначив  Михайло Вишиванюк,   оглянувши нове обладнання і відзначивши ініціативність місцевих  лікарів. - В області враховують  потреби медицини  і  будемо виносити на сесію обласної ради відповідні програми  з охорони здоров’я. Надзвичайно важливі програми, які гарантують людям життя, будуть всі профінансовані як на рівні держави, так і на обласному. Адже здоров’я людини -  це основний соціальний пріоритет у діяльності Уряду та Президента України».

 

 

версія для друку