українська російська англійська
Здешевлена іпотека подолала тисячний рубіж, - Анатолій Близнюк
28.11.2012 | 16:16
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Сьогодні у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву урочисто вручили пам’ятний сертифікат тисячному учаснику програми здешевлення іпотечних кредитів, яку Мінрегіон реалізує у рамках соціальної ініціативи Президента України. Тисячний договір здешевленої іпотеки уклали АБ «Укргазбанк» та вчителька однієї із середніх шкіл міста Вишневе, що на Київщині. Забудовник – ТОВ «Вишневеміськреконструкція», однокімнатна квартира площею 31 кв. м придбана позичальником у новобудові на перетині вулиць Святошинська та Лесі Українки. Подію прокоментував Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

«Соціальна ініціатива Президента реалізовується. Якщо на кінець червня, через місяць після старту програми, були укладені всього 50 договорів здешевленої іпотеки, то у листопаді в Україні щотижня підписується по 40 – 50 нових договорів. Довіра громадян до нового механізму державної підтримкинайкраще підтвердження необхідності такої програми. Тисячний рубіж взято і це факт, а факти, як відомо, річ уперта, їх неможливо ні приховати, ні заперечити суб’єктивною критикою», – сказав Анатолій Близнюк.

За словами очільника Мінрегіону, популярність нової форми державної підтримки придбання громадянами житла, доводить її виняткове соціальне значення та доступність для людей. У даному випадку кредит отримала представник надзвичайно важливої для суспільства професії, молода людина із середньомісячним доходом менше шести тисяч гривень.

«З самого початку ставилося надзавдання зробити іпотечні кредити доступними для громадян. Для вчителів, лікарів, державних службовців і робітників, чиї доходи не дають можливості відносно швидко накопичити необхідну суму для придбання житла самим, або скористатися іпотечними кредитами комерційних банків. Перший здешевлений кредит 15 травня взяв муляр, глава багатодітної сім’ї із міста Суми. Тисячнийвчителька із Вишневого на Київщині. Поява здешевленої іпотеки свідчить, що наша країна інвестує у власне майбутнє. Заради цього майбутнього разом співпрацюють банки, забудовники, державні органи та громадяни», – наголосив А. Близнюк.

Довідково

Адреси Єдиних вікон із оформлення здешевлених іпотечних кредитів, а також умов отримання позики можна дізнатися на офіційних веб-сайтах Мінрегіону (рубрика «Соціальна ініціатива Президента України: Доступне житло» на головній сторінці) та Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

Здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов здійснюється у рамках Соціальної ініціативи Президента України, надання допомоги громадянам регламентується Постановою КМУ від 25 квітня 2012 р. № 343 «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов».

Будівництво житла на умовах оплати державою 30% його вартості реалізовується відповідно до Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки (програма «30/70»). Надання підтримки регламентується Постановою КМУ від 11 листопада 2009 р. № 1249 «Про затвердження Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки» та Постановою КМУ від 29 лютого 2012 р. № 193 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла».

Надання пільгових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво житла регламентується Постановою КМУ від 29 травня 2001 року № 584 «Про порядок надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла».

Пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників (програма «Власний дім») здійснюється відповідно до Постанови КМУ від 5 жовтня 1998 р. № 1597 «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі».

версія для друку