українська російська англійська
Українські аеропорти в найближчі роки будуть повністю модернізовані
28.11.2012 | 16:26
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках Державної цільової програми розвитку аеропортів на період до 2023 року українські аеропорти, включаючи регіональні, будуть повністю модернізовані.  Про це повідомив 28 листопада Віце-прем’єр-міністр-Міністр інфраструктури Борис Колесніков під час брифінгу в Кабінеті Міністрів України.

«За два роки ми завершимо аеродромні комплекси в усіх містах-мільйонниках України: у Києві, Харкові, Донецьку вже в рамках підготовки до Євро-2012 вони були збудовані», - сказав Борис Колесніков.

Презентуючи Державну цільову програму Борис Колесніков коротко проінформував про основні напрямки розвитку аеропортів на наступні роки. «Наступного року ми починаємо роботи в Одесі та Дніпропетровську. Ми розпочинаємо будівництво нової злітно-посадкової смуги в Одеському аеропорту, де приватний інвестор зобов’язується побудувати термінал. Головне, що досягнуто розуміння з боку інвестора», - зазначив він.

Щодо Луганська, то тут стоїть завдання модернізації перону та злітно-посадкової смуги. «Зараз ми починаємо проектування, після цього – реконструкцію», - повідомив Віце-прем’єр-міністр України.

Найбільш цікавим аеропортом для інвесторів, на думку Бориса Колеснікова, є аеропорт Севастополя (Бельбек). «До території західного Криму сюди набагато зручніше буде дістатися – порівняно, наприклад, з аеропортом Сімферополя», - сказав Борис Колесніков. А от аеропорт у Сімферополі потенційно може стати другим аеропортом в Україні та конкурувати з Донецьком, незважаючи на свою сезонність. «Тут потрібно збудувати нову злітно-посадкову смугу та новий перонний комплекс»,  - розповів Віце-прем’єр. 

У «Жулянах» у найближчих планах – модернізація перону. Щодо Запоріжжя, то тут, на переконання Бориса Колеснікова, стан злітно-посадкової смуги просто жахливий – вона потребує негайної модернізації. Так само повна модернізація необхідна аеропортам Кривого Рогу, Чернівців та Івано-Франківська. «Для розвитку курорту Івано-Франківщини наша допомога буде полягати у повній модернізації аеродромного комплексу», – сказав він.

Великі перспективи саме в якості вантажного аеропорту мають Черкаси.

«Ми ставимо глобальні завдання до 2023 року, проте ці терміни щодо окремих аеропортів можуть бути скорочені вже до 2014-2015 року», - сказав Борис Колесніков.

 

версія для друку