українська російська англійська
Удосконалено процедуру формування та зберігання Національного архівного фонду
28.11.2012 | 17:16
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку утворення та діяльності комісій  з проведення експертизи цінності документів та Порядку віднесення документів Національного архівного фонду до унікальних, їх обліку та зберігання. Відповідну постанову Уряд прийняв 28 листопада 2012 року. 

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, зміни розроблялися Міністерством юстиції разом з Державною архівною службою з метою приведення у відповідність до закону «Про Національний архівний фонд та архівні установи» підзаконних актів у цій сфері.

Ухваленими змінами Кабінет Міністрів удосконалив процедуру віднесення документів до унікальних. Зокрема, визначено, що із Національного архівного фонду можуть бути вилучені лише дублетні документи, документи тимчасових строків зберігання, а також документи, документна інформація яких втрачена.

Крім того, розширено функції комісій з експертизи цінностей документів, зокрема щодо схвалення і подання на затвердження Голові Державної архівної служби джерел формування Національного архівного фонду.

Перед винесенням на розгляд Кабміну проект відповідної урядової постанови пройшов громадське обговорення на веб-порталі Укрдержархіву.

версія для друку