українська російська англійська
У Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі відбувся науковий міжнародний семінар
28.11.2012 | 18:36
Дніпропетровська ОДА

За участю провідних шведських медиків У Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі відбувся міжнародний обмін досвідом з питань інфекційного контролю та охорони материнства та дитинства.

Захід відбувся в рамках проведення Днів Швеції на Дніпропетровщині за ініціативи посольства Швеції в Україні спільно зі Шведською Торговою Радою та Дніпропетровською облдержадміністрацією. Наразі це вже другий міжнародний семінар, який відбувся в Дніпропетровському регіональному перинатальному центрі за участю провідних європейських медиків. Перший науковий семінар, у якому взяли участь німецькі фахівці, був проведений у липні поточного року.

У навчальному семінарі з питань інфекційного контролю та охорони материнства та дитинства взяли участь Уповноважений торгової ради та перший секретар посольства Швеції в Україні Гунілла Хульт, професор з акушерства і гінекології Центру фетальної медицини лікарні Каролінського університету Магнус Вестгрен, провідні медики Каролінського університету зі Стокгольма та медичні працівники з усієї Дніпропетровщини (головні лікарі двох перинатальних центрів, пологових будинків, а також хірурги, акушер-гінекологи, епідеміологи та лікарі, які працюють у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації лікувально-профілактичних закладів області).

«На Дніпропетровщині приділяється особлива увага професійному розвитку медичних спеціалістів, які беруть участь в організації та наданні перинатальної допомоги. Для цього в області проходять наукові семінари та тренінги за участю провідних українських та міжнародних фахівців. Окрім цього, в 2012 році два медичних спеціалісти з Дніпропетровського регіонального перинатального центру пройшли безкоштовне стажування в провідних клініках Німеччини та Австрії. Такі заходи спрямовані на підвищення якості надання медичних послуг матерям та дітям», - сказала начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург.

Крім того, у рамках наукового семінару були розглянуті питання з профілактики, діагностики та лікування захворювань плоду, а також сучасні методики організації інфекційного контролю в медичних закладах Дніпропетровщини.

«Всі послуги та лікування, що надаються у сучасному Дніпропетровському перинатальному центрі - це приклад того, як мають розвиватися всі інші напрямки медичної галузі в Україні. Це буде слугувати подальшому співробітництву Швеції та України», - сказав професор з акушерства і гінекології Центру фетальної медицини лікарні Каролінського університету Магнус Вестгрен.

Під час семінару зі своїми доповідями виступили як зарубіжні колеги, так і медичні фахівці з Дніпропетровської області  - начальник головного управління охорони здоров’я Дніпропетровської облдержадміністрації Валентина Гінзбург, головний лікар Криворізького міжобласного центру медичної генетики та пренатальної діагностики Микола Веропотвелян та завідуючий відділенням анестезіології та інтенсивної терапії новонароджених Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні Денис Сурков.

версія для друку