українська російська англійська
Київ запроваджує низку проектів для підтримки столичного вчителя
29.11.2012 | 10:10
Київська МДА

У столиці відбулося засідання ради Київської міської організації Профспілки працівників освіти й науки України. Можливості соціального партнерства як модель суспільних відносин столичні освітяни обговорювали з головою КМДА Олександром Поповим.

Основними темами стали вирішення проблем виплати заробітної плати та створення «соціальної подушки» – муніципальної надбавки для працівників освіти у 2013 році у розмірі 20% до посадового окладу. Також торкалися і квартирного питання та участі педагогів у міській програмі «Доступне житло». Говорили і про передбачення коштів на преміювання працівників освіти відповідно до їхнього особистого внеску в загальні результати роботи, а також на реалізацію права на  культурно-масову,  фізкультурну, оздоровчу роботу в розмірах не менше 0,3% від фонду оплати праці, охорону праці в розмірі не менш, ніж 0,2%.

«Ми маємо зробити все, аби підняти престиж професії педагога. Значні зміни мають відбутися на державному рівні, але й місто зі свого боку запроваджує низку проектів, щоб підтримати столичного вчителя. Йдеться не лише про муніципальні надбавки та виплати, але й про можливість отримання доступного житла. Формування бюджету наступного року теж має стати продуктом плідної співпраці влади та профспілок. Тож попереду в нас надзвичайно важлива робота», – зазначив Олександр Попов.

Він також вибачився за нещодавні затримки у виплаті зарплат і гарантував, що надалі затримок довше, ніж на два дні, не буде.

У першочергових планах міської влади – продовження програми змішаного фінансування будівництва житла з розрахунку 70/30, зведення службового житла, а також у 2013 році розпочати будівництво житла для працівників закладів освіти міського підпорядкування на вул. Сєчєнова, 9.

версія для друку