українська російська англійська
Український заклад експертизи на об'єкти промвласності отримав міжнародний сертифікат якості
29.11.2012 | 13:46
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

Державне підприємство «Український інститут промислової власності» – єдиний в Україні заклад експертизи заявок на обєкти промислової власності отримало сертифікат відповідності системи менеджменту якості вимогам міжнародного стандарту ISO 9001:2008.

У вересні 2012 року в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (ДП «УІПВ») компанією ТОВ «Глобал Сертифік» за дорученням компанії Dekra Certification проведено сертифікаційний аудит системи менеджменту якості на відповідність вимогам стандарту ISO 9001: 2008.

За результатами аудиту компанія Dekra Certification надала ДП «УІПВ» міжнародний сертифікат, який засвідчує, що в ДП «УІПВ» впроваджена й застосовується система менеджменту якості згідно з вимогами стандарту ISO 9001:2008 у таких сферах діяльності:

- експертиза заявок на об’єкти інтелектуальної власності (винаходи, корисні моделі, промислові зразки, знаків для товарів і послуг, топографії інтегральних мікросхем, зазначення походження товарів) на відповідність умовам надання правової охорони та процеси забезпечення експертизи;

- забезпечення заходів з підготовки до державної реєстрації об’єктів інтелектуальної власності та офіційної публікації відомостей про них;

- експертиза та пошук за заявками на винаходи відповідно до Договору про патентну кооперацію (РСТ).

Коментуючи подію, директор ДП «УІПВ» Елеонора Мельник зазначила: «Отримання сертифікату ISO 9001:2008 – це наш вагомий здобуток. Ключові вимоги міжнародного стандарту - „орієнтація на клієнта", що накладає на наше підприємство, яке ефективно впровадило систему управління якістю, обов'язок перманентного вдосконалення процесів, пов'язаних з обслуговуванням заявників. Тож ДП «УІПВ» щодня відповідально працює, щоб забезпечити найвищі стандарти якості – і експертизи заявок на об’єкти промислової власності, і інших виробничих процесів, – упроваджує в роботу електронний документообіг, сучасні технологічні автоматизовані системи та інформаційно-довідкові системи тощо. Ми дуже раді, що аудитори підтвердили відповідність нашої системи менеджменту якості вимогам міжнародних стандартів – це означає, що ми рухаємося в правильному напрямку».

За словами Елеонори Мельник, отриманий сертифікат ISO 9001:2008 є також свідченням високої оцінки як фахового рівня працівників ДП «УІПВ», так і політики керівництва в напрямі організації навчання й підвищення кваліфікації спеціалістів – ці процеси, без сумніву, сприяють покращенню якості надаваних послуг і розвитку підприємства в цілому.

Голова Державної служби інтелектуальної власності України Микола Ковіня так прокоментував отримання сертифікату українським закладом експертизи: «Сертифікат є сигналом того,  що рівень послуг, які надаються українським патентним відомством, відповідає міжнародним стандартам. Отримання вищезгаданого документа є ще одним важливим кроком до набуття ДП «УІПВ» статусів Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи».

 

 

версія для друку