українська російська англійська
Раїса Богатирьова: Уряд зацікавлений у розширенні співпраці із Світовим банком у секторі охорони здоров'я
29.11.2012 | 18:04
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Уряд України зацікавлений у розширенні співпраці із Світовим банком з метою забезпечення рівного доступу громадян України до медичних послуг та наближення їхньої якості до світових стандартів. На цьому Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова наголосила під час зустрічі з керівником сектору охорони здоров’я в регіоні Європи та Центральної Азії Світового банку Даніелем Дуліцкі, який перебуває з візитом в Україні.

Інформуючи Даніеля Дуліцкі про стан справ у системі охорони здоров’я України, Віце-прем’єр-міністр повідомила, що Урядом України здійснюються ефективні кроки, спрямовані на підвищення доступності та якості медичних послуг, збільшення ефективності державного фінансування медичної галузі та поступового створення умов для запровадження загальнообов’язкового соціального медичного страхування.

«Ми вдячні вам не тільки з огляду на те, що Світовий банк є одним з найбільших за обсягами фінансування партнерів України, але й за високу професійність ваших співробітників, які допомагають нам впроваджувати спільні проекти», – зауважила Раїса Богатирьова. Зокрема, Віце-прем’єр-міністр відзначила успішну роботу з реалізації проекту технічної допомоги Фонду інституційного розвитку Світового банку «Підтримка пілотних проектів у сфері реформування системи охорони здоров’я». Активна реалізація проекту, за словами Раїси Богатирьової, сприятиме впровадженню нового фінансового механізму для лікувальних закладів пілотних регіонів, визначенню методики розрахунку вартості реформування  охорони здоров’я, виробленню рекомендацій щодо вдосконалення інформаційної системи управління охороною здоров’я.

На думку Раїси Богатирьової, в умовах обмеження фінансових ресурсів, вкрай важливим є вмілий розрахунок необхідних для впровадження перетворень коштів та їхнє раціональне використання. Не менш суттєва передумова для досягнення вагомих результатів в процесі реформування медичної галузі, за словами Віце-прем’єр-міністра, – впровадження сучасних методів комунікації, ІТ-технологій та вдосконалення інформаційної системи управління в охороні здоров’я. Без вирішення цих питань, зауважила Раїса Богатирьова, важко очікувати на ефективність реформ.

Зі свого боку Даніель Дуліцкі наголосив, що Україна є стратегічно важливою країною для Світового банку, зауваживши, що проблеми, з якими вона стикається, є притаманними й для інших країн регіону. Він високо оцінив рівень співпраці між Україною та Світовим банком і висловив готовність обговорювати питання, пов’язані з його подальшим розвитком.

Керівник сектору охорони здоров’я в регіоні Європи та Центральної Азії Світового банку звернув увагу на той факт, що у прийнятій на початку року новій стратегії партнерства з Україною задекларована підтримка Світовим Банком того плану реформ, який ініційовано Президентом України та реалізується Урядом. При цьому він зауважив, що Світовий банк може надати не лише фінансову, технічну допомогу, а й запропонувати світовий досвід реформ в різних країнах пострадянського простору та країнах Заходу.

За результатами зустрічі було досягнуто домовленість про те, що після того, як керівництво Світового банку розгляне пропозиції Міністерства охорони здоров’я України щодо поглиблення співпраці, які МОЗ України виклав у своєму листі до СБ, будуть обговорені нові напрямки та форми партнерства.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я України запевнила співрозмовника у готовності нашої країни в поглибленні та розширенні співпраці із Світовим банком, зокрема, у сфері охорони здоров’я. «Ми налаштовані актуалізувати та активізувати нашу взаємодію», – наголосила Раїса Богатирьова.

 

версія для друку