українська російська англійська
Громадська рада при Держкомтелерадіо долучається до розробки нового законопроекту
29.11.2012 | 18:40
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

29 листопада відбулося чергове засідання громадської ради при Держкомтелерадіо України, участь в якому взяли представники Комітету.

Учасники засідання обговорили стан погодження проектів Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення доступу осіб з вадами слуху до інформації» та постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення субтитрування та перекладу на жестову мову офіційних повідомлень, кіно-, відеофільмів, передач і програм», розроблених Держкомтелерадіо.

Закріплений у цих проектах нормативно-правових актів порядок визначає організаційні та правові засади забезпечення доступу осіб з вадами слуху до суспільно необхідної інформації шляхом субтитрування або перекладу на жестову мову телевізійних новин, офіційних повідомлень тощо.

Держкомтелерадіо врахував при їх розробці пропозиції громадської ради щодо встановлення для телерадіоорганізацій (незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування) обов’язкової норми субтитрування або сурдоперекладу не менше, ніж 5% добового обсягу мовлення.

Медіаексперти обґрунтували: така частка є прийнятною не лише для державних, але й для комерційних телеканалів та ще раз підкреслили велике соціальне значення введення цих норм в дію.

Громадська рада також наголосила на доцільності розробки законопроекту щодо створення сприятливих умов для відкриття нових точок продажу періодики. До підготовки тексту документу долучиться Українська асоціація видавців періодичної преси та інші медіаюристи – члени громадської ради.

За словами представника УАВПП Олександра Дяченка, законопроект матиме на меті вирішення цілої низки питань, пов’язаної із відкриттям точок продажу газет, журналів та книг. Це, зокрема, введення спрощеного порядку оформлення відповідної документації на встановлення кіосків, вирішення питання оренди землі, на якій вони розміщуватимуться тощо.

Також учасники засідання вирішили приєднатися до звернення громадських рад при Мін’юсті та Держслужби з питань захисту персональних даних до Президента України з проханням застосувати право вето до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».

Окрім того, громадська рада обговорила перспективи припинення пільгового режиму оподаткування ПДВ для операцій з поставки друкованих видань та ознайомилася з результатом моніторингу Центру політичних студій та аналітики виконання місцевими органами влади закону про доступ до публічної інформації.

Члени громадської ради також розглянули результати своєї цьогорічної діяльності та підготують відповідні пропозиції до плану роботи на наступний рік.

версія для друку